26.01.2016 07:59

Josh Homme i Iggy Pop „wdzierają się do serca”

Muzycy podzielili się kolejnym utworem, który znajdzie się na ich krążku „Post Pop Depression”. Posłuchajcie jak brzmi „Break Into Your Heart”.

Josh Homme i Iggy Pop „wdzierają się do serca”
foto: kadr z wideo

Josh Homme i Iggy Pop nagrywali wspólny album w tajemnicy. Jednak to co wcześniej było robione przed oczami świata nie jest już dłużej ukrywane, a wręcz przeciwnie - artyści zaczęli dzielić się swoimi dokonaniami. Mogliśmy już usłyszeć kawałek „Gardenia”, a teraz udostępniono kolejny utwór.

Na płycie oprócz nazwisk lidera Queens of the Stone Age i jednego z ojców chrzestnych punk rocka, znaleźli się też tacy muzycy, jak Dean Fertita z The Dead Weather oraz Queens of the Stone Age na gitarze i klawiszach oraz Matt Helders z Arctic Monkeys za perkusją. Ich wspólne dzieło ujrzy światło dzienne 18 marca 2016 roku, jednak przed tym czasem możemy nacieszyć uszy drugim z udostępnionych numerów. Posłuchajcie „Break Into Your Heart”:

Iggy Pop opowiedział o współpracy z Hommem oraz samym procesie powstawania swojej 17. płyty „Post Pop Depression”:

"

Chciałem być wolny, a żeby to się stało potrzebowałem zapomnieć. Zapomnieć, że muszę mieć muzykę. Josh miał to w sobie, więc sprowokowałem wspólne spotkanie. Żaden kompozytor nie chce tworzyć o niczym. Zrobiliśmy wielki rumor na pustyni Stanów Zjednoczonych. "

Wokalista Queens of the Stone Age uważa, że ten krążek jest zupełnie czymś nowym zarówno w jego karierze, jak i Popa:

"

Chodziło o to, żeby udać się w miejsca, w których żaden z nas nie był. Taka była umowa między nami. "

Nagrania do „Post Pop Depression” ruszyły w styczniu 2015 roku w dwóch studiach Homme'a - Pink Duck w Los Angeles i w domowym studiu w Joshua Tree. Krążek powstał bez wsparcia żadnej wytwórni.

Jak wygląda okładka płyty i jakie inne utwory się na niej znalazły?

iggypoppostpopcd

Tracklista:

  1. Break Into Your Heart
  2. Gardenia
  3. American Valhalla
  4. In the Lobby
  5. Sunday
  6. Vulture
  7. German Days
  8. Chocolate Drops
  9. Paraguay

Muzycy po premierze albumu mają w planach udać się w trasę koncertową, a skład zespołu przy występach na żywo ma zostać rozszerzony o Troya Van Leeuwena z Queens of the Stone Age oraz Matat Sweeney'a z Chavez. Nie będą to jednak duże koncerty. Panować ma raczej kameralna atmosfera, o czym wspomniał Homme:

"

Nie będzie żadnych dużych show w wielkich pomieszczeniach, nie będą też dostępne bilety. To będzie coś specjalnego. "

Jak Wam się podoba „Break Into Your Heart”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Iggy Pop Josh Homme