29.05.2017 12:57

Josh Homme nagrał muzykę do filmu o ataku neonazistów

Fani czekają na nowy album Queens of The Stone Age, a Josh Homme w tym czasie nie próżnuje. Muzyk stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu.

Josh Homme nagrał muzykę do filmu o ataku neonazistów
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/ East News

Zakończył się festiwal filmowy w Cannes, podczas którego zaprezentowano obraz „W ułamku sekundy” w reżyserii Fatiha Akina, twórcy m.in. Głową „w mur”. Dzieło było nominowane do Złotej Palmy w konkursie głównym. Nagrody nie udało się zdobyć, ale za to Złotą Palmę dla najlepszej aktorki dostała Diane Kruger, która na ekranie wciela się w postać Katji Sekerci.

Okazuje się, że częścią projektu został Josh Homme z Queens of The Stone Age, który napisał muzykę do filmu. O współpracy z gwiazda rocka opowiedział reżyser, Fatih Akin:

"

To była dla mnie duża niespodzianka. Kiedy pisałem scenariusz słuchałem dużo Queens of the Stone Age. Miałem przeczucie, że to może być muzyka, której słucha bohater. Ma w sobie pewną autodestruktywność, a o tym traktuje również film. Wysłałem Joshowi bardzo wstępną wersję „W ułamku sekundy”. Natychmiastowo oddzwonił i powiedział, że bardzo mu się podoba i chciałby dołożyć swoje trzy grosze do całości. Rozmawialiśmy telefonicznie jakieś cztery lub pięć razy, wymieniliśmy się dziesięciokrotnie mailami i muzyka była gotowa. To nie było nic skomplikowanego. Wszystko poszło szybko i bezproblemowo. "

„W ułamku sekundy” opowiada o kobiecie, która szuka zemsty po śmierci męża i syna, którzy zginęli w zamachu bombowym zorganizowanym przez grupę neonazistowską. Na ekranie pojawiają się również m.in. Numan Açar, Ulrich Tukur i Jessica McIntyre. Zobaczcie zwiastun nowego dokonania Fatiha Akina:

Ostatni krążek Queens of the Stone Age, czyli „...Like Clockwork” ukazał się w 2013 roku. Josh Homme i reszta grupy mają już jednak ukończony materiał na kolejny album. Premiera płyty odbędzie się najpewniej w 2017 roku, choć żadna konkretna data nie jest jeszcze znana. Wokalista zabrał głos w sprawie tego kiedy możemy spodziewać się wydawnictwa:

"

Jedną z najlepszych rzeczy w byciu kapelą rockową jest bycie tajemniczym. Będziemy się rozpościerać bardzo powoli. Ta płyta, to taka rockowa zabawa w chowanego. Będziemy zostawiać tu i ówdzie różne wskazówki - będziemy mieli niezły ubaw z takiego torturowania. "

Z nieoficjalnych wieści wynika, że Dave Grohl zagra na nowej płycie Queens of the Stone Age. Perkusista już współpracował z kapelą przy „Songs for the Deaf” oraz  „...Like Clockwork” i prawdopodobnie pojawi się na następnym longplayu, bowiem Jesse Hughes udostępnił wspólne zdjęcie z Grohlem i Hommem.

Czekasz na film z muzyką Josha?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Josh Homme