27.10.2017 13:42

Josh Homme przerwał koncert QOTSA, by powstrzymać bijatykę

Lider Queens Of The Stone Age postawił do pionu wyjątkowo krewkiego fana.

Josh Homme przerwał koncert QOTSA, by powstrzymać bijatykę
foto: kadr z wideo

Muzyka grupy Josha Homme’a nie jest chyba jakoś szczególnie agresywna, a jednak i na jej koncercie może zdarzyć się niebezpieczny incydent. Podczas koncertu Queens Of The Stone Age w Nowym Jorku 24 października 2017 na widowni doszło do bójki. Na szczęście lider czuwał nad bezpieczeństwem fanów i natychmiast zainterweniował.

Przed wykonaniem utworu „Domesticated Animals” z wydanej 25 sierpnia 2017 najnowszej płyty Queens Of The Stone Age, „Villains”, wokalista przerwał na chwilę występ. Zwrócił się ze sceny do agresywnego fana, który prowokował bijatykę.

"

Co się dzieje? To jakaś bójka, czy co? Nie przyszliśmy tu, by walczyć. Jeśli chcesz się bić, przestań zachowywać się jak dupek i tłucz się z powietrzem – albo wypie*dalaj. "

Fan najwyraźniej nie uspokoił się, pomimo apelów lidera QOTSA, który kontynuował:

"

Przyszliśmy tu tańczyć, przyszliśmy tu przelecieć kogoś i nie chcemy, by wszędzie stała ochrona. I tak jest tu ciasno. Zachowujmy się tak, jak należy, dobra? Więc przestań być takim ku*asem. Nie jesteśmy ścieżką dźwiękową do twoich bójek, jesteśmy ścieżką dźwiękową do twojego piep*zenia. Jeśli ci się nie podoba, to weź i wypie*dalaj. "

Reakcję wokalisty można zobaczyć na nakręconym przez fana filmiku (od 0:30):

Josh Homme zachował się jak prawdziwy lider. Dla koncertujących artystów bezpieczeństwo fanów powinno być najważniejsze. Wielu słynnych muzyków w trosce o nie przerywało swoje koncerty. Niedawno w ten sposób na pomoc zagrożonym fanom pospieszyli Corey Taylor ze Stone Sour oraz muzycy Architects i Circa Survive.

Maciej Koprowicz
Tagi: Queens of the Stone Age Rock News