23.08.2018 12:16

Judas Priest będzie szukać nowego gitarzysty po zakończeniu trasy Firepower?

Rob Halford twierdzi, że dotychczasowy gitarzysta, który zastąpił Glenna Tiptona, po zakończeniu trasy może mieć sporo na głowie. Kto zatem będzie grać z Judas Priest?

Judas Priest będzie szukać nowego gitarzysty
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W lutym 2018 Judas Priest poinformował fanów, że Glenn Tipton cierpi na chorobę Parkinsona. Ostatecznie gitarzysta wydał oświadczenie w sprawie swojego zdrowia i wyznał, że nie pojawi się na trasie z Judas Priest.

Jednocześnie obiecał, że jeśli będzie tylko w stanie, to zagra gościnnie na kilku koncertach formacji. Tak też się stało chociażby podczas koncertu na Wacken Open Air 2018. Na trasie koncertowej miejsce Tiptona zajął Andy Sneap, który był producentem najnowszej płyty zespołu „Firepower”.

Judas Priest będzie szukać gitarzysty?

W ostatnim wywiadzie Rob Halford wyznał, że po zakończeniu obecnej trasy koncertowej Judas Priest będzie prawdopodobnie potrzebować na zastępstwo nowego gitarzysty.

Wszystko z tego powodu, że Andy Sneap prawdopodobnie będzie chciał się skupić tylko na produkcji krążków innych albumów. 

"

Andy jest płodnym producentem. Mieszka w swoim studio na tyłach domu w Derbyshire. Tak właśnie żyje - wstaje wcześnie rano i idzie do studia. Jesteśmy bardzo wdzięczni Andy'emu, który na moment z tego zrezygnował i zastąpił Glenna podczas trasy. "

Sneap zobowiązał się do grania na trasie, która obejmuje występy aż do 2019 roku:

"

Co będzie potem, tego nawet nie wiemy, po prostu bardzo się cieszymy, że jest z nami Andy. Glenn jest zadowolony, że właśnie on go zastępuje na scenie. Andy wyrobił swój własny sposób na wyrażenie siebie, gra bardzo dobrze piosenki i fani go zaakceptowali. Wszystko fajnie się ułożyło. "

foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Czas pokaże, jak dalej potoczą się losy Judas Priest. Polscy fani mogli obejrzeć muzyków 13 czerwca 2018 w Katowicach oraz w ramach Pol'and'Rock Festival 2018.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Judas Priest