23.01.2018 15:16

Judas Priest i K.K. Downing wspominają zmarłego perkusistę Dave’a Hollanda

Perkusista Judas Priest w latach 80., którego grę słychać między innymi na „British Steel”, zmarł 16 stycznia 2018 w wieku 69 lat.

Judas Priest i K.K. Downing wspominają zmarłego perkusistę Dave’a Hollanda
foto: ROBERT E KLEIN/ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS, Romana Makówka/Antyradio.pl

Urodzony w 1948 roku Dave Holland karierę rozpoczynał w latach 60. w zespole The Liberators. Następnie dał się poznać w popowym Finders Keeper i hardrockowym Trapeze. Do Judas Priest dołączył w 1979 roku.

Perkusista zagrał na wszystkich albumach zespołu z lat 80., w tym kultowych „British Steel”, „Screaming For Vengeance” i „Defenders Of The Faith”.

W 1989 roku Holland odszedł z Priest z powodu kłopotów zdrowotnych i rodzinnych. W późniejszych latach występował między innymi w The Screaming Jets. W 2004 roku skazano go na 8 lat więzienia za próbę gwałtu na 17-letnim chłopcu. Zmarł 16 stycznia 2018 w wieku 69 lat w hiszpańskim Lugo.

Pomimo mrocznych kart w życiorysie Hollanda, członkowie Judas Priest czuli się zobowiązani podziękować zmarłemu koledze za wspólnie spędzone lata. W oświadczeniu napisali:

"

Ze smutkiem przyjmujemy wiadomość o odejściu Dave’a Hollanda. Pomimo jego działań po odejściu z zespołu, uważamy czas, w którym był z nami za jeden z najbardziej produktywnych i udanych okresów w karierze zespołu i to wystarczy, by nam go brakowało. "

Dave’a wspomniał także były gitarzysta Priest, K.K. Downing. W oświadczeniu prasowym napisał:

"

Z wielkim żalem muszę zaakceptować nagłą i nieoczekiwaną wieść o tym, że odszedł Dave Holland.

Dave był dobrym przyjacielem w życiu i porządnym muzykiem zarówno na scenie, jak i w studiu. Wysoko sobie cenię te wiele koncertów, które zagraliśmy razem i albumy, które razem nagraliśmy. Zawsze będę wdzięczny za niezapomniany udział, jaki Dave miał w Judas Priest.

Moje szczere kondolencje dla wszystkich ukochanych osób Dave’a, jego rodziny i przyjaciół i wszystkich fanów, którzy tak wysoko cenili jego umiejętności muzyczne i dorobek. "

Obecnie bębniarzem Judas Priest jest Scott Travis. Z nim w składzie zespół wystąpi 13 czerwca 2018 w Spodku w Katowicach.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Judas Priest KK Downing