Judas Priest ostrzega przed internetowymi oszustami: Nie nabierajcie się na fałszywe konta

Aleksandra Degórska
15.10.2018 17:31
Judas Priest ostrzega przed internetowymi oszustami: Nie nabierajcie się na fałszywe konta Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Oszuści podają się za muzyków Judas Priest i wyłudzają pieniądze od fanów. Artyści postanowili zatem udostępnić listę oficjalnych kont w serwisach społecznościowych.

W internecie można łatwo kogoś nabrać, szczególnie jeśli szukamy stron związanych z popularnymi gwiazdami. Okazuje się, że najbardziej niebezpieczną celebrytką pod względem wyszukiwań online jest Avril Lavigne. Nazwisko wokalistki generuje najbardziej ryzykowne wyniki wyszukiwania, które potencjalnie mogą narażać użytkowników na podejrzane strony internetowe.

Judas Priest walczy z internetowymi oszustami

Podobny problem pojawia się, gdy wyszukujemy Judas Priest. Istnieje sporo kont w serwisach społecznościowych, które podszywają się pod oficjalne konta Judas Priest oraz poszczególnych muzyków. Co za tym idzie dochodzi do wielu przekrętów - łatwowierni fani dają się nabrać i płacą oszustom, którzy podszywają się pod muzyków Judas Priest.

Artyści postanowili zatem coś z tym zrobić i udostępnili na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku informację, które strony oraz fanpage są oficjalne.

Ponieważ istnieje wiele fałszywych kont Judas Priest na Instagramie, Twitterze, Facebooku, które twierdzą, że są oficjalnymi kontami Roba Halforda, Glenna Tiptona, Iana Hilla, Richiego Faulknera, Scotta Travisa, czy stronami związanymi z Judas Priest - chcemy postawić sprawę jasno, że lista naszych oficjalnych kont znajduje się na naszej stronie. Cała reszta nie jest prawdziwa, więc prosimy się nie nabierać i nie wysyłać pieniędzy za to, co oferują - nie mają nic wspólnego z Judas Priest!

Również Iron Maiden postanowił walczyć z oszustami i zdecydował się podać do sądu firmy, które nielegalnie sprzedają przedmioty nawiązujące do Iron Maiden. Oskarżeni prawdopodobnie zamieszkują na terenie Chin i dokładają wszelkich starań, by ukryć swoją tożsamość.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.