Judas Priest publikuje zapowiedź książki "50 lat heavy metalu" [WIDEO]

08.10.2020 11:29
Judas Priest|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Legenda metalu, grupa Judas Priest z okazji 50-lecia na scenie stworzy specjalną książkę. Muzycy opublikowali zapowiedź wydawnictwa w formie wideo.

Grupa Judas Priest powstała w 1969 roku w Birmingham w Anglii. W trakcie swojej 50-letniej kariery zespół stał się jedną z najpopularniejszych heavymetalowych grup na świecie. Muzycy mają za sobą kilkadziesiąt tras koncertowych, liczne zmiany w składzie, a na ich koncie widnieje 18 albumów studyjnych.

Judas Priest zapowiada "50 lat heavy metalu"

Artyści już kilka razy żegnali się ze swoimi fanami i zapowiadali zakończenie działalności zespołu. Jednak po tak długim czasie na scenie, widać bardzo ciężko się z nią rozstać. Muzycy nadal koncertują i przygotowują dla fanów kolejne atrakcje.

Przeczytaj także

Z okazji 50-lecia działalności Judas Priest wyda specjalną książkę dokumentującą bogatą historię zespołu. Wydawnictwo nosi tytuł "Judas Priest - 50 lat heavy metalu" i została stworzona przez Davida Silvera, Rossa Halfina i Jayne Andrews.

Kronika jest ogromna i zawiera niemal 650 stron materiału. W książce znajdziemy setki wcześniej niepublikowanych zdjęć zespołu znanych fotografów. Okładkę stworzył Mark Wilkinson, który współpracuje z grupą od lat.

Zapowiedź wydawnictwa możecie zobaczyć poniżej:

Judas Priest zagra w Polsce w 2021 roku

Jeśli pandemia koronawirusa znowu nie pokrzyżuje muzykom planów koncertowych, Judas Priest zagra w Polsce już w 2021 roku. Artyści zostali jednym z headlinerów Mystic Festival, który odbędzie się na terenie Stoczni Gdańskiej w czerwcu przyszłego roku.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.