10.08.2015 11:18

Judas Priest w pop-rockowym wydaniu

Takie rzeczy zdarzają się przeważnie wtedy, kiedy górę bierze tak zwana głupawka. Jak inaczej wytłumaczyć tego typu nagranie? Posłuchajcie Judas Priest w repertuarze zespołu The Stylistics! 

Judas Priest w pop-rockowym wydaniu
foto: East News

To kolejny dowód na to, że próby, które odbywają się „dla zabawy” chyba jednak nie powinny być rejestrowane ;)

W 1988 roku Judas Priest przebywał w Paryżu. To właśnie podczas jednej z tamtejszych sesji zespół wpadł na pomysł, aby zarejestrować cover kawałka z 1971 roku zatytułowanego „You Are Everything”.

I tak, jak brzmi on naprawdę dobrze w oryginalnym wykonaniu The Stylistics, jeśli chodzi o Judas Priest... no cóż, posłuchajcie sami!

Ten kawałek, a raczej jego fragmenty, to efekt współpracy Judas priest z trio S/A/W, czyli Mike'em StockiemMattem Aitkenem i Petem Watermanem. Poza kawałkiem „You Are Everything” podczas czterodniowej współpracy powstały jeszcze dwa inne utwory - „Runaround i I Will Return”.

Wyciek demo popowo-melodyjnego kawałka mógł zaskoczyć zespół. W wywiadzie, jakiego zespół udzielił w 1989 roku Glenn Tipton, gitarzysta Judas Priest twierdził, że niepublikowany nigdy wcześniej numer raczej nie ujrzy światła dziennego.

"

Wątpię, żeby on kiedykolwiek został wydany. Mogę jedynie powiedzieć, że na pewno nie znajdzie się na żadnym z naszych albumów. "

Z kolei K.K. Downing zdradził, dlaczego grupa zdecydowała się na współpracę z producenckim trio, które miedzy innymi stoi za sukcesem żeńskiego, popowego zespołu Bananarama.

"

Stock, Aitken i Waterman są bardzo popularni w Anglii. Uznaliśmy, że to będzie fajny eksperyment. Świetnie się z nimi pracowało, są bardzo profesjonalni. To po prostu bardzo dobrzy producenci. Wszyscy myślą, że skoro produkują pop, nie potrafią zrobić nic innego. Tak naprawdę, potrafią o wiele więcej. "

Do współpracy z S/A/W w 1989 roku odniósł się też wokalista Judas Priest. Rob Halford również zwrócił uwagę na to, że cover „You Are Everything” to muzyczny eksperyment.

"

W naszej karierze staraliśmy się spróbować wielu rzeczy. Nie boimy się wyzwań i sprawdzamy, gdzie są nasze limity. "

Jak podoba się Wam Judas Priest w takiej wersji?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Judas Priest