26.06.2018 12:15

Judas Priest założyli fundację imienia Glenna Tiptona, która ma pomagać osobom cierpiącym na Parkinsona

Heavymetalowe legendy postanowiły nieść pomoc osobom, które cierpią na chorobę degeneracji układu nerwowego. Fundację nazwano na cześć gitarzysty zespołu, Glenna Tiptona.

Glenn Tipton
foto: face to face/Reporter

W lutym 2018 Judas Priest w oświadczeniu poinformował, że Tipton cierpi na chorobę Parkinsona. Ponieważ jej postępy  uniemożliwiają mu wykonywanie wielu utworów, muzyk zrezygnował z jeżdżenia z zespołem w trasy koncertowe. Zespół podkreślił, że nie oznacza to, że Glenn opuszcza szeregi Priest, a jeśli będzie pozwalało mu na to zdrowie, to będzie okazjonalnie dołączał do pozostałych muzyków na scenie. 

Kilka miesięcy po tym, Judas Priest poinformowało na swoim oficjalnym koncie na Facebooku, że zespół założył fundację imienia Glenna Tiptona, która skupi się na niesieniu pomocy osobom, które cierpią na chorobę Parkinsona. Wraz z tym ogłoszeniem ruszyła sprzedaż koszulek z podpisem „No Surrender!”. Profity z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na działania organizacji:

"

Jest wiele organizacji charytatywnych związanych z Parkinsonem, więc mogliśmy po prostu wysłać im pieniądze, które pomogłyby w przeprowadzaniu terapii fizycznych, a także psychicznych. Mnie jednak bardzo podekscytowała pionierska technologia zwana MR Guided Focused Ultrasound Thalamotomy, która wciąż jest w wczesnej fazie rozwoju. Nie mniej, odniosła już spore sukcesy w leczeniu związanej z Parkinsonem choroby zwanej drżeniem samoistnym - doktor Bain, mój specjalista, który jest jednym z wiodących ekspertów w tej dziedzinie jest przekonany, że tym sposobem leczenie Parkinsona będzie przynosiło pozytywne skutki.

Wszystkie dochody, które od was otrzymamy zostaną przeznaczone na tę inicjatywę i zachęcam wszystkich, nie tylko fanów Judas Priest, aby pomogli. Jeżeli nie możecie być na koncercie, to możecie zakupić nasze t-shirty w sklepie online.

Będziemy was informowali na bieżąco o dochodach, które uda się WAM zebrać na tej trasie, więc pamiętajcie... wciąż wierzcie... i NIE PODDAMY SIĘ! "

Judas Priest – koncerty w Polsce w 2018

Zespół ponownie zaprezentuje się polskiej publiczności. Po udanym koncercie 13 czerwca 2018 w Katowicach w Spodku, Judas Priest wystąpi 3 sierpnia 2018 na Pol'and'Rock Festival 2018.

Judas Priest wydał 9 marca 2018 roku 18. studyjny album „Firepower”. Krążek zbiera dobre recenzje, a single „Lightning Strike”„Firepower”, „Never The Heroes”, jak również „Spectre”, do którego powstał teledysk, przypadły do gustu fanom. Sam Richie Faulkner wyznał, że Judas Priest nie brzmi jak zespół, który gra od 50 lat.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Judas Priest