Judas Priest zaprezentował „Breaking the Law” z koncertowego DVD

Aleksandra Degórska
29.02.2016 14:19
Judas Priest zaprezentował „Breaking the Law” z koncertowego DVD Fot. kadr z wideo

Ciekawi, jak będzie prezentować się nadchodzące wydawnictwo zespołu? Teraz możecie obejrzeć fragment tego nagrania.

25 marca 2016 roku pojawi się album „Battle Cry”, na którym znajdzie się ponad 94-minutowy zapis występu Judas Priest podczas festiwalu Wacken Open Air z 1 sierpnia 2015 roku. Jako bonus na DVD oraz Blu-ray trafi dodatkowy materiał z koncertu w Trójmieście, który odbył się 10 grudnia 2015 roku.

Na nadchodzącym krążku „Battle Cry” znajdą się zarówno nowsze utwory, jak „Dragonaut”, „Redeemer Of Souls” oraz stare przeboje typu „Metal Gods”, „Electric Eye”, „Turbo Lover”, „Painkiller”. 

Zobaczcie, jak brytyjska kapela wykonała przed 85-tysięczną publicznością „Breaking the Law”:

Utwór pochodzi z krążka „British Steel” i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych numerów zespołu, który według Roba Halforda nawiązywał do ówczesnych problemów społecznych:

Jako liryk, za każdym razem zwracam uwagę na to, co dzieje się dookoła. Zawsze istniał problem z młodymi ludźmi. Kończyli oni uniwersytet czy college, obiecywano im pracę, a tak nie było, co niestety ma miejsce również dzisiaj. „Breaking the Law” to prawie protest song, ale jest to bardzo intensywny moment Judas Priest w świecie metalu i numer ten stał się legendarny.

Koncert na Wacken Open Air 2015 odbył się w ramach promocji ostatniego studyjnego krążka „Redeemer of Souls” z 2014 roku. Trasa koncertowa objęła wówczas 130 występów w 33 krajach. Basista kapeli Ian Hill uważa, że jest to najlepszy album w karierze kapeli.

Rob Halford stwierdził, że wspaniałe przyjęcie tego albumu motywuje kapelę, by zająć się pracą nad następcą. Zespół chciałby w 2016 roku rozpocząć nagrywanie nowego albumu. Miejmy nadzieję, że grupa dotrzyma słowa.

Wyczekujecie „Battle Cry” Judas Priest?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.