23.05.2019 14:29

Judas Priest żegna zmarłego grafika Rosława Szaybę

Grafik Rosław Szaybo jest autorem jednej z najpopularniejszych okładek w historii metalu - "British Steel" Judas Priest. Grupa pożegnała zmarłego artystę.

British Steel
foto: Wikipedia

21 maja 2019 roku zmarł polski plakacista, Rosław Szaybo. Artysta miał 85 lat i zaprojektował ogromne ilości okładek płyt i książek. Wśród gwiazd z którymi współpracował możemy znaleźć Eltona Johna, Roya Orbisona, Janis Joplin czy Czesława Niemena. Artysta jest także autorem loga Judas Priest, które znalazło się na jednej z najpopularniejszych okładek metalowych na świecie - grafice ozdabiającej płytę "British Steel".

Judas Priest żegna zmarłego grafika Rosława Szaybę

Co ciekawe dłoń, która trzyma charakterystyczną żyletkę, znaną wszystkim fanom Judas Priest na okładce "British Steel", należy właśnie do zmarłego Rosława Szayby. Zespół niezwykle doceniał współpracę z Polakiem i jego śmierć nie pozostała muzykom obojętna. 

Slayer
Slayer
Przeczytaj także Zmarł kolejny autor okładek znanych płyt metalowych. Pracował m.in. ze Slayerem

Grupa napisała oficjalne oświadczenie na swoim Twitterze, w którym pożegnała artystę i złożyła kondolencje jego bliskim.

"

Nasze wspomnienia związane z Rosławem Szaybo są bardzo silne i wyraźne. Zawsze będzie przez nas pamiętany. W końcu stworzył legendarne okładki dla Judas Priest. Składamy kondolencje jego rodzinie.
Kochamy Cię Ros, wielkie dzięki za wszystko.
Judas Priest "

Zobacz też: 20 zagranicznych rockowych okładek płyt stworzonych przez Polaków

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Judas Priest