Justin Timberlake wykonał utwór Prince’a na Super Bowl

Maciej Koprowicz
05.02.2018 10:42
Justin Timberlake wykonał utwór Prince’a na Super Bowl Fot. kadr z wideo

Gwiazda popu oddała wyjątkowy hołd Purpurowemu Księciu podczas najważniejszego dla Amerykanów meczu. Występ jednak nie wszystkim się podobał.

Super Bowl to popularna nazwa finału rozgrywek futbolu amerykańskiego w USA, National Football League. To jednak dużo więcej niż mecz – to prawdziwe wydarzenie popkulturowe. Zmagania futbolistów oglądają wtedy praktycznie wszyscy Amerykanie, ceny reklam w czasie transmisji telewizyjnych sięgają zenitu, a występ w przerwie spotkania to dla każdego amerykańskiego muzyka nobilitacja na miarę nagrody Grammy.

Honor występowania w przerwie Super Bowl 4 lutego 2018 w Minneapolis przypadł Justinowi Timberlake’owi. Wzbudził on kontrowersje już kilka dni przed meczem – wokalista zapowiadał bowiem, że wystąpi z… hologramem Prince’a. Jedna z przyjaciółek zmarłego w 2016 muzyka skrytykowała ten pomysł, przypominając, że Purpurowy Książę uważał hologramy za „demoniczne” i nigdy nie zgodziłby się, by stworzono jego hologramowy wizerunek.

Justin wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu, ale i tak zaśpiewał razem z Princem. Wykonał medley swoich własnych przebojów – „Suit & Tie”, „Rock Your Body”, „SexyBack” i „Filthy”, a pomiędzy nie wplótł fragment utworu „I Would Die 4 U” Prince’a z albumu „Purple Rain” z 1984. Piosenkarz wystąpił wtedy w wirtualnym duecie – na ekranie nad sceną wyświetlono sylwetkę nieżyjącego muzyka, zabrzmiał też z taśmy jego głos. Nie był to hologram, ale i tak wykorzystanie wizerunku Księcia wzbudziło niesmak wielu jego fanów. Wykonanie utworu Prince'a w trakcie Super Bowl w Minneapolis miało jednak swoje uzasadnienie - artysta urodził się przecież w tym mieście 60 lat temu.

Tak czy siak, show Justina prezentował się bardzo efektownie, a „duet z Princem” mógł naprawdę wzruszyć. Zobaczcie sami:

Dla formalności – Super Bowl zdobyła po raz pierwszy drużyna Philadelphia Eagles, pokonując New England Patriots 41:33. Po meczu w Filadelfii zapanował chaos – świętujący kibice demolowali sklepy i wszczynali uliczne bójki.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.