05.02.2018 10:42

Justin Timberlake wykonał utwór Prince’a na Super Bowl

Gwiazda popu oddała wyjątkowy hołd Purpurowemu Księciu podczas najważniejszego dla Amerykanów meczu. Występ jednak nie wszystkim się podobał.

Justin Timberlake wykonał utwór Prince’a na Super Bowl
foto: kadr z wideo

Super Bowl to popularna nazwa finału rozgrywek futbolu amerykańskiego w USA, National Football League. To jednak dużo więcej niż mecz – to prawdziwe wydarzenie popkulturowe. Zmagania futbolistów oglądają wtedy praktycznie wszyscy Amerykanie, ceny reklam w czasie transmisji telewizyjnych sięgają zenitu, a występ w przerwie spotkania to dla każdego amerykańskiego muzyka nobilitacja na miarę nagrody Grammy.

Honor występowania w przerwie Super Bowl 4 lutego 2018 w Minneapolis przypadł Justinowi Timberlake’owi. Wzbudził on kontrowersje już kilka dni przed meczem – wokalista zapowiadał bowiem, że wystąpi z… hologramem Prince’a. Jedna z przyjaciółek zmarłego w 2016 muzyka skrytykowała ten pomysł, przypominając, że Purpurowy Książę uważał hologramy za „demoniczne” i nigdy nie zgodziłby się, by stworzono jego hologramowy wizerunek.

Justin wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu, ale i tak zaśpiewał razem z Princem. Wykonał medley swoich własnych przebojów – „Suit & Tie”, „Rock Your Body”, „SexyBack” i „Filthy”, a pomiędzy nie wplótł fragment utworu „I Would Die 4 U” Prince’a z albumu „Purple Rain” z 1984. Piosenkarz wystąpił wtedy w wirtualnym duecie – na ekranie nad sceną wyświetlono sylwetkę nieżyjącego muzyka, zabrzmiał też z taśmy jego głos. Nie był to hologram, ale i tak wykorzystanie wizerunku Księcia wzbudziło niesmak wielu jego fanów. Wykonanie utworu Prince'a w trakcie Super Bowl w Minneapolis miało jednak swoje uzasadnienie - artysta urodził się przecież w tym mieście 60 lat temu.

Tak czy siak, show Justina prezentował się bardzo efektownie, a „duet z Princem” mógł naprawdę wzruszyć. Zobaczcie sami:

Dla formalności – Super Bowl zdobyła po raz pierwszy drużyna Philadelphia Eagles, pokonując New England Patriots 41:33. Po meczu w Filadelfii zapanował chaos – świętujący kibice demolowali sklepy i wszczynali uliczne bójki.

Maciej Koprowicz
Tagi: Prince Rock News