18.05.2018 15:18

KK Downing sprzedaje swoje prawa do 136 utworów Judas Priest

Nastały nieciekawe czasy dla byłego muzyka Judas Priest. Sprawdźcie, co sprawiło, że postanowił sprzedać swoje prawa do metalowych hitów.

KK Downing z Judas Priest
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News

KK Downing ma naprawdę słabą sytuację finansową, bo postanowił sprzedać prawa, które posiada do utworów Judas Priest. Muzyk zainwestował parę milionów w luksusowy ośrodek golfowy Astbury Hall w Shropshire w Anglii mając nadzieję, że pewnego dnia będzie gospodarzem The Open Championship - jednego z najważniejszych golfowych wydarzeń.

Okazało się, że ten interes mu się nie opłacił. Teraz szuka sposobu, by się podnieść finansowo, bowiem jesienią 2017 doszło do bankructwa jego ośrodka. Ogromny kompleks zostałpostawiony w stan zarządu administracyjnego i w szybkim tempie wystawiony na sprzedaż, a cena wywoławcza stanowiła 10 milionów funtów. Obiekt ma już nowych właścicieli.

KK Downing chce sprzedać prawa do utworów Judas Priest

Muzyk zatem na sprzedaż wystawił prawa m.in. do „You've Got Another Thing Comin”, „Breaking the Law” czy „Painkiller”. 136 piosenek mogą generować rocznie od 340 000 dolarów do 400 000 dolarów. W sumie Judas Priest sprzedał 50 mln płyt.

KK Downing opuścił kapelę w 2011 roku, bowiem występowanie z Judas Priest przestało mu sprawiać przyjemność. W jego odczuciu kapela była już maszyną do robienia pieniędzy i odtwarzała ciągle te same schematy. Na początku 2018 roku z powodów zdrowotnych z grania na żywo zrezygnował Glenn Tipton. Downing był w szoku, że Judas Priest nie zaproponował, by wrócił do zespołu.

Judas Priest – koncert w Polsce w 2018

W ramach promocji nowego albumu „Firepower” grupa pojawi się na koncercie w Polsce. Judas Priest wystąpi 13 czerwca 2018 w Katowicach w Spodku. Przed formacją zaprezentuje się specjalny gość - Megadeth. Jeżeli chcecie się wybrać na to wydarzenie to bilety w cenach od 190 do 400 zł kupicie na eBilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Judas Priest