20.05.2016 17:05

KNŻ przedstawił zwiastun „Ostatniego koncertu w mieście”

Zespół żegna się z fanami wydając koncertowe wydawnictwo. Zobaczcie, czego się spodziewać po tych płytach?

KNŻ przedstawił zwiastun „Ostatniego koncertu w mieście”
foto: kadr z wideo

KNŻ niestety postanowił ostatecznie zakończyć swoją działalność. Głównym powodem takiej decyzji jest odejście Roberta „Litzy” Friedricha z szeregów kapeli. Po tej informacji zespół z Kazikiem na czele wybrał się w pożegnalną trasę koncertową.

W ramach tournée formacja odwiedziła szereg miast. Koncerty w Warszawie oraz Łodzi zostały zarejestrowane i teraz fani dzięki koncertowemu wydawnictwu ponownie mogą zobaczyć, jak wyglądały te występy.

20 maja 2016 roku wydano „Ostatni koncert w mieście” - podwójne CD z zapisem występu w Warszawie, który miał miejsce 6 maja 2015 w klubie Stodoła oraz DVD z koncertu w łódzkim klubie Wytwórnia z dnia 22 lutego 2015.

Zobaczcie, jak prezentuje się teaser tego wydawnictwa:

Kazik Staszewski mile wspomina współpracę z muzykami w ramach KNŻ:

"

To była od początku praca nad taką czystą i żywą materią muzyki! Stworzyliśmy niezwykle interesującą propozycję koncertową, zwłaszcza kiedy Litza doszedł do składu. Udało się nam chyba jako pierwszym w tym kraju połączyć ognień z wodą, czyli takie rejony muzyczne, które wydawały się nie do pogodzenia. "

Kazik Na Żywo to prawdziwa koncertowa torpeda. Obok Kazika w zespole udzielają się Robert „Litza” Friedrich, Tomasz Goehs, Adam „Burza” Burzyński oraz Michał „Kwiatek” Kwiatkowski.

W specjalnym wywiadzie dla redakcji Antyradio.pl Kazik Staszewski zdradził, że ostatnia szansa, by zobaczyć KNŻ na żywo nadarzy się podczas Cieszanów Rock Festiwal 2016, który odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2016. W ramach wydarzenia „3xKazik” zostaną zaprezentowane utwory projektów Kazik & Kwartet ProForma, grupy Kult oraz oczywiście KNŻ.

Sprawicie sobie koncertowe wydawnictwo „Ostatni koncert w mieście”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Kazik Na Żywo Kazik Staszewski