Kabanos pokazał teledysk do „Ballady o Zenku”

Justyna Kierzkowska
11.05.2016 09:17
Kabanos pokazał teledysk do „Ballady o Zenku” Fot. kadr z wideo

Utwór z 5. studyjnej płyty Kabanosa pt. „Balonowy album”, która miała premierę 15 września 2015, doczekał się własnego klipu. Sprawdźcie, co tym razem wymyśliła kapela. 

„Ballada o Zenku” to kolejny, po utworze „Gruby grubas”, numer do którego muzycy Kabanosa postanowili stworzyć teledysk. Wideo zostało nakręcone podczas koncertu w Rock & Roll Cafe Leśniczówka w Chorzowie, a gościnnie w nagraniu wziął także udział Piotr „Makak” Szarłacki. Autorem tekstu jak zawsze jest Zenek Kupatasa, wokalista zespołu.

Zobaczcie, jak wygląda najnowszy teledysk grupy Kabanos.

Zenek Kupatasa tak skomentował okoliczności powstania nowego kawałka.

Na początku napisałem „Balladę o Mirku”, przyniosłem na próbę i wszyscy byli zachwyceni... oprócz Mirka. Chodził nie w sosie, dusił w sobie przez moment, aż w końcu wypalił: jak jesteśœ Zenek taki mądry, to napisz utwór o sobie”. Powstał zatem utwór o spotkaniu z Makakiem w chorzowskiej Leœśniczówce. Wymieszałem tam tyle alkoholu z nim, że o mało nie zszedłem z tego œświata. Obudziłem się rano wygięty w pół z przyspieszonym biciem serca, blady jak śœciana. Nie mogłem rozprostować dłoni, nie mogłem mówić, paraliż. Pomógł magnez. Od tej pory z Makakiem trzymamy się raczej krótko.

Wokalista i autor tekstów grupy dodał także, że podczas tworzenia wideo na planie zdjęciowym było dość wesoło...

Do klipu trzeba było też troszkę wypić. Kręciliœmy teledysk przy okazji naszego kolejnego koncertu w Leœśniczówce. Po północy cała ekipa była w stanie wskazującym i mam nadzieję, że klip w jakiœś sposób oddaje pośœwięcenie na planie zdjęciowym.

Kabanos na koncertach

W maju 2016 roku grupy będzie można posłuchać na festiwalach:

  • 26.06 - Czochraj Bobra Fest
  • 07.07 - Jarocin Festiwal
  • 25.08 - Czad Festiwal

Kabanos zagra także podczas juwenaliów:

  • 13.05 - Poznań
  • 14.05 - Jastrzębie Zdrój
  • 14.05 - Kraków
  • 17.05 - Opole
  • 20.05 - Wrocław
  • 21.05 - Kalisz

Jak się Wam podoba najnowszy teledysk Kabanosa?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.