Kabanos wydał płytę z Przystanku Woodstock 2013

Justyna Kierzkowska
03.12.2015 14:05
Kabanos wydał płytę z Przystanku Woodstock 2013 Fot. Anna Migda

3 grudnia 2015 roku miał premierę najnowszy koncertowy album grupy stworzonej przez Zenona Kupatasę i Zbyszka Szajbnera. Co znalazło się na wydawnictwie?

Fani zespołu Kabanos musieli czekać ponad dwa lata na wydanie utworów, które muzycy zagrali podczas koncertu na 19. Przystanku Woodstock w 2013 roku. Grupa została wtedy też laureatem Złotego Bączka Małej Sceny. 

Muzykom udało się jednak doprowadzić do opublikowania albumu z tamtego wydarzenia. Jurek Owsiak, pomysłodawca i organizator festiwalu, zdradził, że artyści nie chcieli, żeby nagrania z występów na żywo były w jakikolwiek sposób poprawiane.

Gdy przyszli do nas, aby obgadać wszystko na temat płyty, zapytaliśmy ich o pomysły, życzenia, preferencje, a oni powiedzieli: Wrzućcie na płytę wszystkie kamerowe kiksy, pomyłki, brudy, kulfony, kleksy, żadnego czyszczenia, podkładek, nakładek, prostowania, bo my na scenie to żywioł

Owsiak dodał też, że zespół został świetnie przyjęty podczas występu, ponieważ ma bardzo dobry kontakt z publicznością. Świadczy o tym m.in. fakt, że wokalista Kabanosa, Zenon Kupatasa, został poniesiony przez uczestników występu na rękach.

Mam uczucie, że 90% Woodstockowiczów odbiera Zenka jako jednego z nich, czyli kolejnego Woodstockowicza, który mruczy gdzieś obok w namiocie, siorbie herbatę, patrzy na niego i pociąga (legalnie) łyk browara. Zenek i Kabanos są woodstockowymi łazikami, widać ich na polu, widać ich na Wiewiórstocku, są dostępni, żeby przybić piątkę i jednocześnie szanowani w swoim rockowym wizerunku. 

Poniżej możecie też obejrzeć fragment koncertu Kabanosa z 2013 roku. Jak było podczas grania kawałka „Klocki” na żywo?

Zobaczcie, jak prezentuje się okładka płyty.

Kabanos na Woodstock Fot. foto: materiały prasowe

Tracklista CD/DVD

 1. Wstęp
 2. Świnie w pierzynie
 3. Rakieta
 4. Motyl
 5. Chmurki
 6. Ptaszek
 7. Klocki
 8. Jagoda
 9. Baba i dziad
 10. Wręczenie złotego bączka
 11. Czołg
 12. Buraki
 13. Gaduła Jurka - Czerwona musztarda
 14. Pancerz

Dodatki DVD:

 1. Bisy Woodstock 2012: Zupa Kalafiorowa, Ptaszek, Klaun, Czerwona Musztarda
 2. Slideshow
 3. Mamo jest mi tu dobrze - teledysk zespołu Kabanos zmontowany z filmików podesłanych przez fanów z Przystanku Woodstock 2015 

Płyty Kabanosa dotarły już do redakcji Antyradio.pl i wkrótce będzie je można wygrać w naszym konkursie. Szczegóły już niedługo!

Przeczytaj także

Wybieracie się do sklepów po nową płytę?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.