03.12.2015 14:05

Kabanos wydał płytę z Przystanku Woodstock 2013

3 grudnia 2015 roku miał premierę najnowszy koncertowy album grupy stworzonej przez Zenona Kupatasę i Zbyszka Szajbnera. Co znalazło się na wydawnictwie?

Kabanos wydał płytę z Przystanku Woodstock 2013
foto: Anna Migda

Fani zespołu Kabanos musieli czekać ponad dwa lata na wydanie utworów, które muzycy zagrali podczas koncertu na 19. Przystanku Woodstock w 2013 roku. Grupa została wtedy też laureatem Złotego Bączka Małej Sceny. 

Muzykom udało się jednak doprowadzić do opublikowania albumu z tamtego wydarzenia. Jurek Owsiak, pomysłodawca i organizator festiwalu, zdradził, że artyści nie chcieli, żeby nagrania z występów na żywo były w jakikolwiek sposób poprawiane.

"

Gdy przyszli do nas, aby obgadać wszystko na temat płyty, zapytaliśmy ich o pomysły, życzenia, preferencje, a oni powiedzieli: Wrzućcie na płytę wszystkie kamerowe kiksy, pomyłki, brudy, kulfony, kleksy, żadnego czyszczenia, podkładek, nakładek, prostowania, bo my na scenie to żywioł "

Owsiak dodał też, że zespół został świetnie przyjęty podczas występu, ponieważ ma bardzo dobry kontakt z publicznością. Świadczy o tym m.in. fakt, że wokalista Kabanosa, Zenon Kupatasa, został poniesiony przez uczestników występu na rękach.

"

Mam uczucie, że 90% Woodstockowiczów odbiera Zenka jako jednego z nich, czyli kolejnego Woodstockowicza, który mruczy gdzieś obok w namiocie, siorbie herbatę, patrzy na niego i pociąga (legalnie) łyk browara. Zenek i Kabanos są woodstockowymi łazikami, widać ich na polu, widać ich na Wiewiórstocku, są dostępni, żeby przybić piątkę i jednocześnie szanowani w swoim rockowym wizerunku.  "

Poniżej możecie też obejrzeć fragment koncertu Kabanosa z 2013 roku. Jak było podczas grania kawałka „Klocki” na żywo?

Zobaczcie, jak prezentuje się okładka płyty.

Kabanos na Woodstock

Tracklista CD/DVD

 1. Wstęp
 2. Świnie w pierzynie
 3. Rakieta
 4. Motyl
 5. Chmurki
 6. Ptaszek
 7. Klocki
 8. Jagoda
 9. Baba i dziad
 10. Wręczenie złotego bączka
 11. Czołg
 12. Buraki
 13. Gaduła Jurka - Czerwona musztarda
 14. Pancerz

Dodatki DVD:

 1. Bisy Woodstock 2012: Zupa Kalafiorowa, Ptaszek, Klaun, Czerwona Musztarda
 2. Slideshow
 3. Mamo jest mi tu dobrze - teledysk zespołu Kabanos zmontowany z filmików podesłanych przez fanów z Przystanku Woodstock 2015 

Płyty Kabanosa dotarły już do redakcji Antyradio.pl i wkrótce będzie je można wygrać w naszym konkursie. Szczegóły już niedługo!

Wybieracie się do sklepów po nową płytę?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Kabanos Rock n roll Party