Kamelot zapowiada nowe koncertowe wydawnictwo i prezentuje teledysk z udziałem znanych wokalistek [WIDEO]

06.06.2020 20:37
Kamelot zapowiada nowe koncertowe wydawnictwo i prezentuje teledysk z udziałem znanych wokalistek [WIDEO] Fot. materiały prasowe

Mistrzowie symfonicznego metalu powracają. Najnowsze wydawnictwo grupy Kamelot “I Am The Empire - Live From The 013” ukaże się już 14 sierpnia 2020 nakładem Napalm Records.

Elektryzujący koncert z niesamowitą produkcją, wyjątkowi goście specjalni i ekskluzywne dodatki. Tak zapowiada się nowe wydawnictwo grupy Kamelot.

Kamelot zapowiada nowe wydawnictwo

Nowy album nagrany został w legendarnym holenderskim klubie 013 w Tilburgu i zawiera 21 kompozycji, w sumie ponad 100 minut ekscytujących koncertowych doznań oraz wiele ekskluzywnych dodatków, w tym wywiady z gośćmi specjalnymi, członkami zespołu oraz z fanami. "I Am The Empire - Live From The 013" trafi na sklepowe półki 14 sierpnia 2020.

Przeczytaj także

14 września 2018 roku to jedna z najważniejszych dat w karierze Kamelot. Zespół, któremu przewodzi mistrz Thomas Youngblood, świętował ten dzień w towarzystwie najlepszych przedstawicieli sceny z nurtu symfonicznego metalu.

Zaproszeni goście specjalni, tacy jak m.in. Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Charlotte Wessels (Delain), Elize Ryd (Amaranthe) oraz Lauren Hart (Once Human) sprawili, że wieczór ten zapisał się jako niezwykłe przeżycie koncertowe w pamięci każdego fana i muzyka, którzy brali w nim udział.

Koncertowa setlista jest potwierdzeniem świetnej formy zespołu i zawiera starannie dobrane utwory - zarówno klasyczne kompozycje jak i koncertowe premiery. Całość uzupełnia oszałamiająca produkcja, za którą stoi Sascha Paeth (m.in. Avantasia, Epica).

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwy, że możemy zaprezentować nasz nowy live album/DVD/BluRay ‘I Am The Empire - Live From The 013’. Po wielu wyprzedanych koncertach w Holandii najlepszym wyborem na  zarejestrowanie naszego występu był klub 013 w Tilburgu. Wisienką na torcie jest udział wszystkich gości specjalnych, było to zaprawdę boskie doznanie.

- komentuje najnowsze wydawnictwo gitarzysta Kamelot Thomas Youngblood.

To był magiczny wieczór. Fajnie było grać tak długi set w klubie po brzegi wypełnionym przez fanów, którzy znali każde słowo każdej piosenki

- dodaje Alissa White-Gluz, wokalistka grupy Arch Enemy.

Lista utworów prezentuje się następująco:

 1. Transcendence (Intro)
 2. Phantom Divine (Shadow Empire) feat. Lauren Hart
 3. Rule The World
 4. Insomnia
 5. The Great Pandemonium
 6. When The Lights are Down
 7. My Confession - feat. Eklipse
 8. Veil of Elysium
 9. Under Grey Skies - feat. Charlotte Wessels (live premiere)
 10. Ravenlight - feat. Sascha Paeth
 11. End of Innocence
 12. March of Mephisto - feat. Alissa White Gluz
 13. Amnesiac
 14. Manus Dei
 15. Sacrimony (Angel of Afterlife) - feat. Alissa White Gluz & Elize Ryd
 16. Drum And Keys Solo
 17. Here's to the Fall
 18. Forever
 19. Burns to Embrace - with Children’s Choir including Thomas Youngblood’s son
 20. Liar Liar (Wasteland Monarchy) - feat Alissa White Gluz
 21. Ministrium (Shadow Key)

"I Am The Empire - Live From The 013" dostępne będzie w następujących formatach:

 • Ltd. Deluxe Box (zawiera: CD, DVD, BluRay, flagę, 5 zdjęć, smycz +  AAA Tourpass & 4 kostki gitarowe)
 • Ltd 2 LP w kolorze marmurkowy biało- niebieski + DVD
 • Ltd 2 LP w kolorze złotym + DVD
 • 2 LP w kolorze czarnym + DVD
 • Digipak (zawiera CD, DVD & BluRay)
 • album w wersji cyfrowej

Zespół Kamelot prezentuje nowy teledysk:

Kamelot prezentuje koncertowy teledysk do utworu "Sacrimony (Angel of Afterlife)", w którym gościnnie pojawia się Alissa White-Gluz (Arch Enemy) oraz Elize Ryd (Amaranthe). Piosenka pochodzi z płyty "Silverthorn" (2012) i na nadchodzącym wydawnictwie jest jednym z wielu specjalnych momentów, jakie miały miejsce podczas nagrania płyty.

Z dumą możemy ogłosić, że pierwszym teledyskiem z tego koncertu będzie "Sacrimony (Angel of Afterlife)". Piosenka ta wyznacza początek nowej ery, bo była jedną z głównych kompozycji na płycie ‘Silverthorn’, pierwszym albumie Kamelot ze mną w roli wokalisty. Miłego oglądania!

-  mówi Tommy Karevik, frontman Kamelot.

Zobacz również: Foreigner zagra w Polce dopiero za rok. Poznaj nową datę koncertu!

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.