Kanye West zgłosił swój utwór do rockowej kategorii Grammy

Kamil Kacperski
25.10.2018 11:52
Kanye West zgłosił swój utwór do rockowej kategorii Grammy Fot. AP/Associated Press/East News

Znany raper i producent ma na koncie 21 statuetek i ponad 60 nominacji, ale większość z nich pochodziła z kategorii hip-hopowych. 'Ye postanowił w tym roku rywalizować z innymi przeciwnikami.

Według plotkarskiego portalu TMZ, wytwórnia płytowa Def Jam, która wydaje płyty Kanye, postanowiła wysłać do Amerykańskiej Akademii Fonograficznej utwór "Freeee (Ghost Town, Pt. 2)" i umieścić go w kategorii "Best Rock Performance". Strona poinformowała również, cytując swoje źródła, że kompozycja przeszła przez pierwszą instancję Akademii i została dodana do shortlisty wysłanej do osób głosujących. W związku z tym prawdopodobnie niedługo Kanye West zostanie nominowany do rockowej kategorii Grammy. 

Utwór "Freeee (Ghost Town, Pt. 2)" pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu Kids See Ghosts tworzonego przez Westa i Kida Cudiego. I trzeba przyznać, że stylistycznie jest mu bliżej do psychodelicznego/alternatywnego rocka, niż rapu. Kontynuacja "Ghost Town", pochodzącego z solowego albumu Yeezusa zatytułowanego "ye", jest uznawana za jeden z lepszych kawałków na krążku "Kids See Ghosts". Gościnnie wystąpił w niej wokalista/raper Ty Dolla Sign:

Kanye nominowany do rockowej kategorii Grammy?

Trudno uwierzyć, że "Freee" będzie jedynym utworem Westa nominowanym do Grammy w 2019 roku - raper wydał w tym roku już 2 płyty (wspomniane "ye" i "Kids See Ghosts"), a 23 listopada 2018 roku ma pojawić się kolejny krążek Yeezusa zatytułowany "Yandhi". Pełną listę nominowanych do Grammy 2019 poznamy dopiero za kilka tygodni (5 grudnia 2018 roku), a sama ceremonia odbędzie się dopiero 10 lutego 2019 roku. 

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym raperzy są nominowani do stricte "rockowych" nagród - na początku października 2018 roku grupa Migos otrzymała na MTV Awards statuetkę w kategorii "Zespół roku Pop/Rock", a kilka lat temu do Rock 'N Roll Hall of Fame wprowadzono zespół N.W.A., pionierów gangsta rapu z Zachodniego Wybrzeża. Czy oznacza to, że rock umiera? Niekoniecznie - raczej pokazuje to ignorancje ze strony organizatorów tego typu wydarzeń. Nie mniej, Kanye West otrzymujący statuetkę w kategorii "Best Rock Performance" to byłoby coś. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.