06.07.2016 09:39

Katarzyna Nosowska musi przejść operację i odwołuje koncerty

Wokalistka Hey zerwała ścięgno Achillesa w trakcie kręcenia nowego teledysku. Zespół jest zmuszony odwołać najbliższe występy.

Katarzyna Nosowska musi przejść operację i odwołuje koncerty
foto: Reporter / East News

Szczecińska grupa kontynuuje promocję płyty „Błysk”. Po singlu „Prędko, prędzej” i lyric video zrealizowanym do utworu „Historie” przyszła pora na pełnoprawny teledysk do tego drugiego. Muzycy zapowiedzieli szokujące wideo zrealizowane własnym sumptem. Niestety, w trakcie jego kręcenia doszło do przykrego zdarzenia...

Jak poinformowała sama Katarzyna Nosowska na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, na planie zerwała ścięgno Achillesa. Jej sytuacja wymaga natychmiastowej operacji, która odbędzie się 6 lipca 2016 roku. W związku z tym wokalistka jest zmuszona odwołać najbliższe występy, w których miała wziąć udział. Oprócz koncertu grupy Hey na festiwalu w Węgorzewie, Nosowska nie pojawi się także w Jarocinie...

Występ artystki miał być związany z projektem Nowsza Aleksandria, w którym wspólnie z Piotrem Maciejewskim miała przypomnieć materiał z albumu „Nowa Aleksandria” grupy Siekiera. Współczesne wykonania utworów nowofalowego zespołu zostaną zarejestrowane podczas koncertu i wydane później na specjalnym wydawnictwie płytowym.

Na tę okazję przygotowano specjalną scenografię z kilkumetrowymi instalacjami i wizualizacjami, która później stanie się stałą ekspozycją na terenie Jarocina. Katarzyna Nosowska miała stać na czele muzyków i wokalistów zaproszonych do oddającego hołd Siekierze projektu. Zamiast niej zaśpiewa Jakub Wandachowicz znany z Cool Kids of Death. Razem z zespołem Hey wokalistka miała być też jedną z gwiazd festiwalu w Jarocinie.

Nosowska bardzo przeprosiła za swoją niedyspozycję zarówno fanów, jak i organizatorów wspomnianych imprez. Kolejne zaplanowane występy grupy Hey mają odbyć się na Przystanku Woodstock oraz w ramach Męskiego Grania w Katowicach. Mamy nadzieję, że do tego czasu artystka w pełni wróci do zdrowia i będzie mogła zaprezentować się swoim fanom.

Katarzynie Nosowskiej życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Hey Katarzyna Nosowska