Kazik Staszewski zaprasza na koncert Kultu… po islandzku

Maciej Koprowicz
14.08.2018 16:43
Kazik Staszewski zaprasza na koncert Kultu… po islandzku Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl, Wikimedia Commons

Czyżby lider Kultu zamienił słoneczną Teneryfę na wyspę o znacznie bardziej surowym klimacie?

Uspokajamy – z tego, co nam wiadomo, Kazik na Islandię się nie przeprowadza. Za to wraz z zespołem Kult odwiedzi ten kraj po raz pierwszy w historii.

Wokalista rzetelnie przygotował się do wizyty na wyspie owiec, lodowców i gejzerów i… nauczył się kilku zdań po islandzku. Fanów z Islandii zaprosił na koncert Kultu w ich własnym języku. Posłuchajcie lingwistycznego popisu Kazika:

Tak, my też nie wiemy, co dokładnie powiedział Kazik, ale nawet w języku Björk wypada przekonująco, prawda?

Kult - koncert na Islandii

Kult wystąpi po raz pierwszy w swojej karierze w Islandii 30 września 2018 – zagra w sali koncertowej Eldborg w hali Harpa w stołecznym Reykiaviku.

Kazik śpiewający w językach obcych

Staszewski na swoich płytach kilkukrotnie popisywał się talentem językowym. Na albumach jego macierzystego zespołu Kult można usłyszeć go śpiewającego w 6 językach – obok oczywiście polskiego, także w angielskim, niemieckim, rosyjskim, węgierskim i hiszpańskim.

Polacy na Islandii

Polacy stanowią największą, po rodowitych Islandczykach, grupę etniczną na wyspie. Na niewielkiej Islandii żyje około 10 tysięcy naszych rodaków, co stanowi około 3% populacji kraju.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.