Kazik o Putinie, Ukrainie i islamie [VIDEO]

Urszula Drabińska
23.04.2015 09:33
Kazik o Putinie, Ukrainie i islamie [VIDEO] Fot. Antyradio.pl

Kazik Staszewski przy okazji premiery płyty „Wiwisekcja” nagranej z Kwartetem ProForma opowiedział też serwisowi Antyradio.pl o współczesnym świecie.

Zanim gość Antyradio.pl przybliżył trochę swoje nowe wydawnictwo, skomentował gorącą sytuację na świecie i w kraju. Jak odnaleźć się w obecnych czasie?

Powinniśmy robić swoje. Ja przynajmniej staram się robić swoje. Uważam, trochę nieskromnie, a może bardzo nieskromnie, że zajmuję się rzeczami, które są powyżej pewnego rodzaju konfliktów.

O jakie konflikty chodzi? Przede wszystkim o te polityczne – zarówno pomiędzy poszczególnymi partiami w kraju, jak i międzynarodowe.

Pewną groźbą jest to, co wyprawia Władimir Putin. Zbliża się to do nas dużymi krokami.

Jednak prezydent Rosji wcale nie jest tak bardzo niebezpieczny, przynajmniej dla Polski. W tej sprawie Kazik Staszewski jest optymistą. Nie tak daleko czyha inne niebezpieczeństwo.

Poważne zagrożenie dotyczy wielkiego konfliktu, który zbliża się wielkimi krokami, a będzie miał miejsce między islamem a chrześcijaństwem, między islamem a – szerzej  światem zachodnim, który jest zdegenerowany i niespecjalnie chętny, by bronić jakichkolwiek swoich wartości, ponieważ tych wartości właściwie nie ma.

Posłuchajcie, co jeszcze mówił o niedawnej wizycie prezydenta Bronisława Komorowskiego na Ukrainie i rzezi na Wołyniu.

Już niedługo na stronie Antyradio.pl kolejna część wywiadu z Kazikiem Staszewskim o płycie nagranej z Kwartetem ProForma „Wiwisekcja”.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.