23.04.2015 09:33

Kazik o Putinie, Ukrainie i islamie [VIDEO]

Kazik Staszewski przy okazji premiery płyty „Wiwisekcja” nagranej z Kwartetem ProForma opowiedział też serwisowi Antyradio.pl o współczesnym świecie.

Kazik o Putinie, Ukrainie i islamie [VIDEO]
foto: Antyradio.pl

Zanim gość Antyradio.pl przybliżył trochę swoje nowe wydawnictwo, skomentował gorącą sytuację na świecie i w kraju. Jak odnaleźć się w obecnych czasie?

"

Powinniśmy robić swoje. Ja przynajmniej staram się robić swoje. Uważam, trochę nieskromnie, a może bardzo nieskromnie, że zajmuję się rzeczami, które są powyżej pewnego rodzaju konfliktów. "

O jakie konflikty chodzi? Przede wszystkim o te polityczne – zarówno pomiędzy poszczególnymi partiami w kraju, jak i międzynarodowe.

"

Pewną groźbą jest to, co wyprawia Władimir Putin. Zbliża się to do nas dużymi krokami. "

Jednak prezydent Rosji wcale nie jest tak bardzo niebezpieczny, przynajmniej dla Polski. W tej sprawie Kazik Staszewski jest optymistą. Nie tak daleko czyha inne niebezpieczeństwo.

"

Poważne zagrożenie dotyczy wielkiego konfliktu, który zbliża się wielkimi krokami, a będzie miał miejsce między islamem a chrześcijaństwem, między islamem a – szerzej  światem zachodnim, który jest zdegenerowany i niespecjalnie chętny, by bronić jakichkolwiek swoich wartości, ponieważ tych wartości właściwie nie ma. "

Posłuchajcie, co jeszcze mówił o niedawnej wizycie prezydenta Bronisława Komorowskiego na Ukrainie i rzezi na Wołyniu.

Już niedługo na stronie Antyradio.pl kolejna część wywiadu z Kazikiem Staszewskim o płycie nagranej z Kwartetem ProForma „Wiwisekcja”.

Urszula Drabińska
Tagi: Wywiady Anty TV Kazik Staszewski