16.12.2019 11:54

Keith Flint uhonorowany świątecznymi lampkami migającymi w rytm The Prodigy [WIDEO]

W 2019 roku pożegnaliśmy wokalistę The Prodigy Keitha Flinta, który przez prawie 30 lat występował w legendarnej elektronicznej formacji. Zobaczcie świąteczne wideo upamiętniające artystę.

Keith Flint
foto: KEYSTONE/Associated Press/East News

Keith Flint został niedawno uhonorowany robiącym wrażenie pokazem światełek świątecznych, które pojawiły się na jednym z domów w Essex. Spektakl połączony z muzyką The Prodigy został stworzony przez Rika Burta w domu, gdzie grupa powstała w 1990 roku. 

Świąteczne światełka migające w rytm The Prodigy

Jak podaje portal Essex Live, instalacja liczy ponad 3 tysiące żarówek, które poruszają się synchronicznie do połączenia klasycznych utworów Prodigy, wśród których usłyszymy "Out of Space", "Warriors Dance", czy "Omen". Zobaczcie je w akcji:

Papa Roach The Prodigy
Papa Roach The Prodigy
Przeczytaj także Papa Roach złożył hołd Keithowi Flintowi z The Prodigy. Zagrał "Firestarter"

Burt powiedział w wywiadzie dla Essex Live, że zaprogramowanie światełek za pomocą oprogramowania online zajęło ponad 30 godzin. W stworzeniu instalacji pomógł mu jego 14-letni sąsiad, Ben Wood, który zmiksował muzykę zawartą w programie:

"

Raczej słucham metalu, ale The Prodigy świetnie łamało bariery między gatunkami. Widziałem ich na żywo i poczułem się bardzo nieprzyjemnie, gdy dowiedzieliśmy się, że Keith Flint odszedł. Mam nadzieję, że któryś z członków zespołu zobaczy moją małą próbę uhonorowania ich przyjaciela. "

Według wyników autopsji, Keith Flint odebrał sobie życie w marcu 2019 roku w swoim domu w Essex. Wokalista The Prodigy miał 49 lat. 

Zobacz także: Ujawniono oficjalną przyczynę śmierci Keitha Flinta z The Prodigy

Tagi: Duperele The Prodigy