Keith Richards: Córki mogą wciągnąć moje prochy

Robert Skowronski
11.09.2015 11:16
Keith Richards: Córki mogą wciągnąć moje prochy Fot. East News

Znana jest już wola Keitha Richardsa z The Rolling Stones odnośnie tego, co ma się stać z jego zwłokami po śmierci. Ma zostać skremowany. To jednak nie wszystko - muzyk chciałby, żeby córki wciągnęły jego prochy nosem.

Metryka gitarzysty wyraźnie wskazuje wiek 71 lat, choć sam wygląda na 171. Zdaje się, że z tyłu głowy muzyka zaczęły gdzieś dźwięczeć słowa „memento mori”, gdyż rozmyśla on nad losami swojego ciała, gdy już opuści je duch.

Keith Richards w jednym z wywiadów twierdził, że najdziwniejszą rzeczą jaką zrobił w życiu było wciągnięcie prochów po jego zmarłym ojcu zmieszanych z kokainą:

Przez jakieś sześć lat na mojej półce stało pudełko z tym co pozostało po moim skremowanym ojcu. Nie potrafiłem się z nim rozstać. Nie mogłem go tak po prostu puścić z wiatrem (...). Gdy otworzyłem pokrywę pudełka część prochów zleciała na stół. Zgarnąłem je, wziąłem słomkę i wciągnąłem małą kreskę. Resztę umieściłem przy zasadzonym dębie, który rośnie świetnie.

Posłuchajcie, jak Keith Richards opowiada o tym zajściu:

Niedawno gitarzysta wyznał, że życzyłby sobie, aby jego pociechy (Theodora i Alexandra) postąpiły w przyszłości w podobny sposób. Muzyk już ma w planach podarowanie im słomki, dzięki której będą mogły podtrzymać zapoczątkowaną przez niego tradycję.

Ekstrawagancki i nieco szokujący pomysł. Jednak Keith Richards w ostatnim czasie wygłasza więcej kontrowersyjnych słów. Uważa m.in., że dzisiejszym narkotykom jest daleko do tych, które były dostępne w latach 60. i 70., twierdzi też, że Metallica i Black Sabbath to nic więcej jak zwykły żart.

Co do życia muzycznego, Keith Richards wyznaje, że jest gotowy na nagranie nowej płyty z The Rolling Stones. Muzyk pochwalił się też utworem z jego nowej solowej płyty pt. „Crosseyed Heart”, która ma ukazać się 18 września 2015 roku, mowa o kawałku „Trouble”.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.