Keith Richards: Mick Jagger nie miał nic do powiedzenia...

Aleksandra Degórska
03.12.2015 10:42
Keith Richards: Mick Jagger nie miał nic do powiedzenia... Fot. ons.pl; AP / link / East News

Gitarzysta The Rolling Stones słynie z niewyparzonego języka. Jak muzyk ocenia solowe osiągnięcia swojego kolegi z zespołu? Okazuje się, że ma on o nim nie całkiem dobre zdanie.

Miesiąc bez kontrowersyjnych wypowiedzi artysty, to miesiąc stracony. Teraz gitarzysta wziął na celownik wokalistę swojej kapeli.

Keith Richards wydał w 2015 roku album „Crosseyed Heart”, który jest jego trzecim krążkiem po „Talk Is Cheap” i „Main Offender”. Artysta przyznał, że nigdy nie brał pod uwagę rozpoczęcia solowych projektów, gdyby nie fakt, że Mick Jagger postanowił w latach 80. zrobić przerwę od The Rolling Stones.

To stało się motywacją dla gitarzysty do tego, by samemu rozpocząć muzyczną działalność na własną rękę:

Zrobiłem swoje nagrania tylko z tego powodu, że Jagger z nami nie pracował. Jego solowe albumy były związane z jego ego. Nie miał nic do powiedzenia. Co w zasadzie nagrał, dwa albumy? „She’s the Boss” oraz „Primitive Cool”?

W sumie wokalista The Rolling Stones ma na swoim koncie 4 studyjne płyt, zatem dyskografia Jaggera jest nieco bogatsza od Richardsa.

Jednak to nie przeszkadza gitarzyście, by ocenić kolegę, choć nawet nie słuchał jego albumów:

Słuchałeś jakiekolwiek jego nagrania? Ja też nie. Na tym poprzestanę.

Artysta stwierdził, że w przeciwieństwie do Jaggera, nie nagrywał płyt, by osiągnąć komercyjny sukces:

Nigdy nie postrzegałem tworzenie albumów, jako sposób, by stać się sławnym. Po prostu chcę zrobić dobre nagranie z dobrymi muzykami, grać z najlepszymi i się uczyć.

Panowie będą mogli wyjaśnić stosunki w czasie nagrywania kolejnego albumu The Rolling Stones. Keith Richards twierdzi, że zespół rozpocznie pracę w studiu już w kwietniu 2016 roku, podczas gdy Ronnie Wood zdradził, że może to nastąpić już w grudniu 2015 roku.

A Wy jak oceniacie solowy dorobek Micka Jaggera?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.