17.07.2015 14:08

Keith Richards ujawnił swój kłopot po 23 latach

Gitarzysta The Rolling Stones udostępnił kawałek „Trouble” z nadchodzącej solowej płyty zatytułowanej „Crosseyed Heart”. Posłuchajcie!

Keith Richards ujawnił swój kłopot po 23 latach
foto: kadr z wideo

Już 18 września 2015 roku ukaże się trzeci po „Talk Is Cheap” i „Main Offender” solowy krążek Richardsa. „Crosseyed Heart” zapowiada utwór „Trouble” stworzony przez Keitha i Steve'a Jordana.

Posłuchajcie, czego możecie spodziewać się po nowej płycie artysty!

Gitarzysta określił cały nowy krążek jako „muzyczną podróż” w rejony reggae, country i bluesa. Richards mówił o tym, że materiał na płytę powstawał w spontaniczny sposób:

"

Nie ma to jak wejść do studia i nie mieć zielonego pojęcia o tym, co wyjdzie z nagrywania płyty. Miałem niezły ubaw ze Stevem i Waddym przy tworzeniu tego albumu. Jeśli szukacie „kłopotów”, dobrze trafiliście. "

Keith Richards już w kwietniu 2015 roku zapowiadał, że jesienią chce wydać trzeci solowy album.

"

Czekamy na odpowiedni moment. Stonesi ostatnio dużo pracowali, wstrzymywałem się z tym. Prawdopodobnie będzie to wrzesień, ale nie jestem pewny. "

Dwa miesiące później gitarzysta wyznał z kolei, że jest gotowy, by nagrać krążek z The Rolling Stones. Najwyraźniej jednak prace nad nim się przeciągną. Keith wrócił więc do swoich pierwotnych planów i postawił teraz na karierę solową.

Wszystko już wiadomo, pozostaje tylko oczekiwać na całą płytę „Crosseyed Heart”!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Keith Richards