10.07.2015 09:15

Keith Richards wyda solowy album po 23 latach

Gitarzysta przedstawił szczegóły dotyczące jego nowej solowej płyty. Dowiedzcie się więcej o „Crosseyed Heart”.

Keith Richards wyda solowy album po 23 latach
foto: materiały prasowe

Będzie to trzeci album podpisany nazwiskiem Richardsa, będący następcą krążka „Main Offender” z 1992 roku. Ukaże się on 18 września 2015 roku i znajdzie się na nim 15 premierowych kompozycji utrzymanych nie tylko w rockowym klimacie, bo obecne będą tu również wpływy reggae, country i bluesa. Jako pierwszy singiel wytypowany został numer „Trouble” - będziemy go mogli usłyszeć już 17 lipca 2015.

Przy nagrywaniu krążka wspomogli muzyka Steve Jordan na bębnach, Waddy Wachtel na gitarze i Bernard Fowler w chórkach. Partiami basu, klawiszy oraz gitary, zarówno elektrycznej, jak i akustycznej, zajął się Keith. Na „Crosseyed Heart” znajdą się także partie Bobby'ego Keysa, zmarłego saksofonisty The Rolling Stones.

Album jest już w fazie masteringu, przy której obecny jest gitarzysta The Rolling Stones:

Richards mówił o tym, że materiał na płytę powstawał w spontaniczny sposób:

"

Nie ma to jak wejść do studia i nie mieć zielonego pojęcia o tym co wyjdzie z nagrywania płyty. Miałem niezły ubaw ze Stevem i Waddym przy tworzeniu tego albumu. "

Gitarzysta jest pełen podziwu dla muzyków, z którymi nagrał nowy krążek, i z którymi współpracował już wcześniej, m.in. przy swoim pobocznym projekcie X-Pensive Winos:

"

Wachtel to naturalny wirtuoz. Potrafi wynieść piosenkę na wyższy poziom od tego, którego można by było oczekiwać. Szczerze mu tego zazdroszczę. "

Na „Crosseyed Heart” zagrał również klawiszowiec Ivan Neville i zaśpiewała wokalistka Sarah Dash, a także  Norah Jones, która wsparła Richardsa w balladzie „Illusion”. Usłyszymy również znanego multiinstrumentalistę Larry'ego Campbella w „Robbed Blind”, czy Aaron Neville w „Nothing on Me”. Słowem, na krążku zaroiło się od wielkich nazwisk.

W międzyczasie The Rolling Stones organizuje największą w swojej historii wystawę zatytułowaną „Exhibitionism”. Znajdzie się na niej ponad 500 eksponatów, w tym wiele prawdziwych unikatów. Być może zespół będzie mógł zebrać dzięki temu jeszcze trochę pieniędzy, aby utrzymać się w czołówce najlepiej zarabiających grup na świecie.

Czekacie na nową płytę Keitha Richardsa?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Keith Richards