Keith Richards wyda solowy album po 23 latach

Robert Skowronski
10.07.2015 09:15
Keith Richards wyda solowy album po 23 latach Fot. materiały prasowe

Gitarzysta przedstawił szczegóły dotyczące jego nowej solowej płyty. Dowiedzcie się więcej o „Crosseyed Heart”.

Będzie to trzeci album podpisany nazwiskiem Richardsa, będący następcą krążka „Main Offender” z 1992 roku. Ukaże się on 18 września 2015 roku i znajdzie się na nim 15 premierowych kompozycji utrzymanych nie tylko w rockowym klimacie, bo obecne będą tu również wpływy reggae, country i bluesa. Jako pierwszy singiel wytypowany został numer „Trouble” - będziemy go mogli usłyszeć już 17 lipca 2015.

Przy nagrywaniu krążka wspomogli muzyka Steve Jordan na bębnach, Waddy Wachtel na gitarze i Bernard Fowler w chórkach. Partiami basu, klawiszy oraz gitary, zarówno elektrycznej, jak i akustycznej, zajął się Keith. Na „Crosseyed Heart” znajdą się także partie Bobby'ego Keysa, zmarłego saksofonisty The Rolling Stones.

Album jest już w fazie masteringu, przy której obecny jest gitarzysta The Rolling Stones:

Richards mówił o tym, że materiał na płytę powstawał w spontaniczny sposób:

Nie ma to jak wejść do studia i nie mieć zielonego pojęcia o tym co wyjdzie z nagrywania płyty. Miałem niezły ubaw ze Stevem i Waddym przy tworzeniu tego albumu.

Gitarzysta jest pełen podziwu dla muzyków, z którymi nagrał nowy krążek, i z którymi współpracował już wcześniej, m.in. przy swoim pobocznym projekcie X-Pensive Winos:

Wachtel to naturalny wirtuoz. Potrafi wynieść piosenkę na wyższy poziom od tego, którego można by było oczekiwać. Szczerze mu tego zazdroszczę.

Na „Crosseyed Heart” zagrał również klawiszowiec Ivan Neville i zaśpiewała wokalistka Sarah Dash, a także  Norah Jones, która wsparła Richardsa w balladzie „Illusion”. Usłyszymy również znanego multiinstrumentalistę Larry'ego Campbella w „Robbed Blind”, czy Aaron Neville w „Nothing on Me”. Słowem, na krążku zaroiło się od wielkich nazwisk.

W międzyczasie The Rolling Stones organizuje największą w swojej historii wystawę zatytułowaną „Exhibitionism”. Znajdzie się na niej ponad 500 eksponatów, w tym wiele prawdziwych unikatów. Być może zespół będzie mógł zebrać dzięki temu jeszcze trochę pieniędzy, aby utrzymać się w czołówce najlepiej zarabiających grup na świecie.

Czekacie na nową płytę Keitha Richardsa?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.