03.04.2017 11:13

Kendrick Lamar odtworzył okładkę płyty Anthraxu w swoim klipie?

Czy mamy plagiat? Patrząc na nowy teledysk rapera można śmiało powiedzieć, że reżyser tego wideo miał kiedyś w dłoniach płytę „Among the Living”.

Kendrick Lamar odtworzył okładkę płyty Anthraxu w swoim klipie?
foto: materiały prasowe; kadr z wideo

Amerykański raper Kedrick Lamar ma na swoim koncie 3 krążki i kolejna płyta ma się ukazać już niebawem. 30 marca 2017 muzyk opublikował klip do najnowszego singla zatytułowanego „HUMBLE”. W sumie metalowców zapewne średnio interesuje ten twórca, ale okazuje się, że Dave Meyers i The Little Homies odpowiedzialni za jego najnowszy klip mają coś wspólnego ze światem metalu.

W teledysku pojawia się bowiem kadr, gdzie raper znajduje się wśród innych mężczyzn, którzy mają opuszczone głowy. Od razu oczywiście nasuwa się skojarzenie z okładką płyty Anthrax zatytułowany „Among the Living”.

foto: kadr z wideo

Jak wiadomo kwestia plagiatu jest dosyć trudną sprawą, bo ciężko wyznaczyć jednoznaczną granicę między inspiracją a plagiatem. Niemniej nie ma wątpliwości patrząc na zestawienie powyższych zdjęć, że reżyser ewidentnie sugerował się grafiką Dona Brautigama.

Co więcej w klipie można również znaleźć nawiązanie do obrazu „Ostatnia Wieczerza” autorstwa Leonarda da Vinci. Obejrzyjcie zresztą sami ten teledysk, kadr odwołujący się do okładki Anthrax znajdziecie w 00:59 :

Anthrax ostatni raz zagrał w Polsce 10 marca 2017 w ramach trasy zorganizowanej z okazji przypadającej 30. rocznicy płyty „Among the Living”. Był to wyjątkowy koncert, podczas którego formacja zagrała w całości materiał z krążka.

Czy uważasz klip Kendricka Lamara za plagiat?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Anthrax