03.07.2015 14:48

Kerry King: Nienawidzę muzyki Ghost

Choć łączy ich wspólny management, dzielenie backstage'u na tych samych festiwalach, a nawet przyjaźń, to gitarzysta Slayera nie potrafi przekonać się do twórczości Papy Emeritusa. Wręcz nienawidzi muzyki jego zespołu.

Kerry King: Nienawidzę muzyki Ghost
foto: ADMEDIA/SIPA/East News

Fani Ghost czekają na nową płytę „Meliora”, która ukaże się 21 sierpnia 2015 roku. Jednak Kerry King raczej nie będzie jedną z osób, która ustawi się w kolejce po krążek:

"

Kocham ich wizerunek, ale nienawidzę tej cholernej muzyki. Lubię członków Ghost, jako ludzi - wielokrotnie byli z nami w trasie. Jednak nie potrafię się przekonać do ich twórczości - chciałbym, ale nie potrafię. Dostałem ich płytę od Briana Slagela z Metal Blade. Mówił, że jest niesamowita. Posłuchałem jej z Garym Holtem i wcale taka nie była, ani dla mnie, ani dla Gary'ego. "

King relacjonując swoje pierwsze zetknięcie się z muzyką Ghost zaznacza, że chciał dać grupie drugą szansę:

"

Pomyślałem, że może tylko pierwszy utwór jest do bani, więc przeszliśmy do kolejnego... To jednak nie dla mnie. Wiem, że Ghost jest bardzo popularny i jestem z tego powodu niezwykle zadowolony. To najmilsi goście jakich można tylko spotkać. Po prostu ich muzyka nie jest dla mnie, nie podoba mi się, ale bardzo próbowałem się do niej przekonać. "

Zobaczcie wideo z wywiadem, w którym Kerry King powiedział o swoich odczuciach związanych z muzyką Papy Emeritusa i Bezimiennych Ghouli.

Udało nam się już poznać teledysk do „Cirice” grupy Ghost z ich nadchodzącej płyty. Znamy również parę nowych numerów od Slayera, które znajdą się na płycie „Repentless” opatrzonej szatańską okładką. Usłyszeliśmy także tytułową kompozycję, czy też „When the Stillness Comes”.

A Wy lubicie muzykę Ghost?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Ghost Kerry King