29.11.2015 14:29

Kerry King: Terroryści nienawidzą rocka

Gitarzysta Slayera udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się o terrorystach z ISIS i ich nastawieniu do zachodniej kultury.

Kerry King: Terroryści nienawidzą rocka
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

W wywiadzie został poruszony temat paryskich zamachów. 13 listopada 2015 roku podczas koncertu grupy Eagles Of Death Metal w klubie Bataclan terroryści zabili kilkadziesiąt osób. Kerry King dziwił się, że do takiego wydarzenia doszło dopiero teraz:

"

Jestem zaskoczony, że terrorystom zajęło tyle czasu wzięcie na celownik rockowego koncertu. Oni nienawidzą rocka, naszego stylu życia, naszej wolności i tego, że jest nam po prostu dobrze. To jest do dupy. Po tym, co się wydarzyło, każdy zastanowi się dwa razy nad pójściem na koncert – nikt nie chce ryzykować swojego życia. Ale jeśli przestaniemy chodzić na takie imprezy i grać na nich, zrobimy to, czego terroryści od nas oczekują. A robienie tego, co się kocha jest bardzo ważne w życiu. "

Kerry King dodał, że inne tragiczne wydarzenia z przeszłości nie wpłynęły znacząco na jego życie i nie ma zamiaru poddawać się psychozie strachu, na której zależy terrorystom:

"

Nie jestem typem gościa, który przez całe życie się czymś martwi. Lataliśmy samolotami po 11 września, graliśmy koncerty po tym, jak Dimebag Darrell został zastrzelony. Pewnie, czasem może przytrafić się coś złego, ale równie dobrze mogę zostać potrącony przez samochód jak wyjdę z tego budynku. Trzeba robić to, co się kocha i przestać się przejmować. "

Temat ekstremizmu religijnego od lat przewija się w utworach Slayera. Kerry King nie ma najlepszego zdania na temat ISIS i jego działalności:

"

Napisałem sporo utworów na temat negatywnego wpływu organizacji religijnych. To, co się stało w Paryżu, jest tego kolejnym przykładem. Nie wierzę w to, w co wierzy ISIS, ISIL, czy jak tam oni się nazywają, więc muszę zginąć. To jedna z najbardziej absurdalnych rzeczy, jakie usłyszałem w życiu. Ludzie od wieków zabijają się z powodu religii. "

Świat muzyki nie jest obojętny wobec Państwa Islamskiego i jego działalności. W ostrych słowach na temat terrorystów wypowiedział się Sully Erna z Godsmack, a poczynania ISIS zainspirowały Davida Bowiego przy okazji prac nad albumem „Blackstar”. Z kolei basista grupy Rage Against The Machine nie wierzy w istnienie tej organizacji.

Zgadzacie się ze słowami Kerry'ego Kinga?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Slayer