09.08.2017 14:51

Kiedy Metallica chce wydać reedycję „Master Of Puppets”?

Lars Ulrich twierdzi, że kapela cały czas pracuje nad tym projektem i efekty mamy ujrzeć już niebawem.

Kiedy Metallica chce wydać reedycję „Master Of Puppets”?
foto: Chris Pizzello / Invision / AP / Fotolink / East News

Całkiem niedawno, bo 15 kwietnia 2016 roku z okazji Record Store Day, pojawiły się reedycje płyt „Kill 'Em All” oraz „Ride The Lightning”. Oczywiście fani zastanawiają się, czy Metallica również zajmie się reedycjami kolejnych krążków, jak chociażby Master Of Puppets”.

Materiał z tej płyty wzbogacony o dodatkowy materiał to nie lada gratka dla fanów thrashmetalu i okazuje się, że niebawem takie wydawnictwo może pojawić się na rynku.

O planach dotyczących reedycji wypowiedział się Lars Ulrich:

"

Powinna ukazać się jakoś później... Zobaczymy, czy damy radę zabrać się za to pod koniec 2017 roku. Reedycja się zbliża, pracujemy nad tym. Jest wiele materiału związanego z „Master Of Puppets” - to duży projekt. Spędziliśmy dużo czasu na „Hardwired… To Self-Destruct” i tak dalej, ale oczywiście „Master Of Puppets” jest kolejną sprawą w kolejce. Mam nadzieje, że ukaże się pod koniec 2017 roku, jeśli nie, to niedługo potem. "

Oby muzycy dotrzymali słowa i nie będziemy musieli czekać na reedycję tak długo, jak na studyjny krążek od Metalliki. „Hardwired… To Self-Destruct” ukazał się po 8 latach od wydania albumu „Death Magnetic”.  Pierwszym numerem z nowej płyty stał się singiel „Hardwired”. Kolejno poznaliśmy „Moth into Flame oraz „Atlas, Rise!”.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica