Kiedy Nergal zagra bluesa?
Aleksandra Degórska
10.02.2016 15:08
Kiedy Nergal zagra bluesa? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Już niedługo, bowiem muzyk zdradził, że kończy pracę nad nowym albumem. Czego możemy się spodziewać po tym wydawnictwie?

Jeszcze wiosną 2015 roku Adam „Nergal” Darski rozpoczął nagrywanie solowej płyty i ku zdziwieniu wielu fanów wyznał, że będzie to brzmienie zupełne inne, niż moglibyśmy się spodziewać. Muzyk postanowił nagrać bluesowy album.

Potwierdzeniem jego słów było krótkie nagranie z pracy nad tą płytą:

Wielbiciele będą mogli już niebawem posłuchać, jak brzmi Nergal w bleusowym wydaniu, bo tworzenie nowego krążka dobiega końca:

Zajmuję się obecnie innym zespołem i chcę zakończyć nagrania w marcu 2016 i może wydać album we wrześniu tego roku. Nie jest to materiał metalowy, tylko blues, country oraz folk, a ja jestem na wokalu.

Nergal wiele nie zdradza na ten temat, jedynie tyle, że zmiana stylu wiąże się z jego wewnętrzną potrzebą:

To było we mnie i ta muzyka musiała w końcu ze mnie wyjść. Jeśli chodzi o teksty, jest to nieco odmienne podejście, ale nadal bardzo mroczne.

Czy taki album ma szansę na równie duży sukces, jak ostatni krążek Behemotha „The Satanist” z 2014 roku, który zadebiutował na 34. pozycji na liście Billboard 200? Czas pokaże, jak Darski będzie prezentować się w bluesowym repertuarze.

Co słychać tymczasem u Behemotha? Zespół jest obecnie w trasie koncertowej wraz z Abbathem, Entombed A.D. oraz Inquisition. W czasie występów fani mogą podziwiać specjalną wystawę „The Congregation - A Symbiosis Of Behemoth And Toxic Vision” oraz poczęstować się specjalnymi komunikantami.

Zespół skupia się na koncertach, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród fanów, co według Nergala jest wynikiem muzykowania już od wielu lat:

Myślę, że jest to wypadkowa wielu rzeczy, gdy połączysz wszystkie części razem - ciężka praca od pierwszego dnia, 10 albumów za sobą i „The Satanist”, który jest na samym szczycie będąc najlepszym krążkiem, jaki stworzyliśmy.

Wydawać się by mogło, że grafik Nergala jest mocno napięty i nie ma on czasu zająć się jeszcze innymi rzeczami - nic bardziej mylnego. Jeszcze pod koniec 2015 roku muzyk zdradził swoje plany na 2016 rok - stworzenie muzyki do sztuki teatralnej, jak również pracę nad kolejnym albumem Behemotha.

Choć fani naciskają, Darski nie śpieszy się z tworzeniem, bo liczy się dla niego jakość, a nie ilość. Wyznał, że obecnie czerpie inspiracje z post-punku, jak również w klasycznego rocka, jak Iron Maiden, Judas Priest, Led Zeppelin czy Black Sabbath.

Posłuchajcie, co jeszcze Adam Darski powiedział w wywiadzie:

Chcielibyście usłyszeć Nergala w bluesowym wydaniu?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.