02.06.2016 09:29

Kiedy Sum 41 wyda 6. album?

Kanadyjczycy rozgrzewają się koncertowo, ale nie przestają pracować nad nowym materiałem. W ostatnim komunikacie do wspierających zdradzili, kiedy możemy spodziewać się jego premiery.

Kiedy Sum 41 wyda 6. album?
foto: kadr z wideo

W marcu 2016 roku poprzedniemu dziełu Sum 41, „Screaming Bloody Murder”, stuknęło równe 5 lat, czyniąc tym samym okres dzielący go od premiery nowego albumu najdłuższą przerwą w dyskografii Kanadyjczyków. Po części sytuację tę na pewno spowodowały poważne problemy zdrowotne wokalisty, który zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i jego konsekwencjami.

Na szczęście najgorsze zespół ma już za sobą i za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej w serwisie Pledge Music wezwał swoich fanów do wsparcia swojej 6. płyty studyjnej. W zamian za pomoc można było zdobyć m.in. podpisaną gitarę Derycka Whibleya, naciąg perkusyjny czy odwiedzić zespół w studiu w Los Angeles. To też właśnie na Pledge Music pojawiają się najświeższe informacje z obozu grupy.

Ostatnia z nich brzmi bardzo entuzjastycznie - Sum 41 pochwalił się, kiedy planuje wydać premierowy materiał.

"

To już potwierdzone! Nowy album trafi na rynek jesienią 2016 roku. Kiedy tylko będziemy znali więcej konkretnych informacji, na pewno podzielimy się nimi z Wami w pierwszej kolejności! "

I to się nazywa treściwy komunikat. Wiemy już, że nowe utwory są praktycznie gotowe. Sum 41 udostępniał już ich pierwsze fragmenty, opublikował również krótki materiał ze studia, gdzie odwiedzili go fani wspierający kampanię na Pledge Music. Ich pierwsze opinie o tym, co usłyszeli, są bardzo pozytywne.

Materiał wideo obejrzycie poniżej:

Grupa wyjawiła też, że wydawcą 6. krążka będzie Hopeless Records. Kontrakt został podpisany w maju 2016 roku, a Sum 41 stanął tym samym w jednym rzędzie m.in. z New Found Glory i All Time Low, również wydawanymi przez tę wytwórnię. Deryck Whibley nie krył zadowolenia.

"

Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie. Mam wrażenie, że mamy jeszcze tyle rzeczy do osiągnięcia. Dlatego też jestem tak podekscytowany tym, że nagrywamy nowy album i że wyda go Hopeless Records. "

Pracując nad świeżym materiałem, zespół odwiedził w międzyczasie Chiny i Japonię, a 22 czerwca 2016 rozpocznie trasę koncertową Warped Tour. Jak już zapowiedział, będziemy mieli wtedy okazję usłyszeć już w całej okazałości nowe utwory, ale nie zabraknie też znanych i lubianych kawałków, które zaproponują fani. Z kolei w sierpniu Sum 41 ruszy w europejskie tournée po festiwalach.

Czekacie na nowy materiał Sum 41?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Sum 41