20.01.2016 14:33

Kiedy nastąpi „inkarnacja” Killswitch Engage?

W końcu poznaliśmy szczegóły dotyczące 7. studyjnej płyty kapeli. Czego możemy się spodziewać po tym wydawnictwie?

Kiedy nastąpi „inkarnacja” Killswitch Engage?
foto: jesseleach.com

W grudniu 2015 roku zespół opublikował singiel „Strength Of The Mind”, który fani mogli usłyszeć jeszcze wcześniej podczas koncertów kapeli. Wokalista Killswitch Engage zdradził, że album będzie bardzo różnorodny, bowiem znajdą się na nim zarówno spokojniejsze, jak i bardziej brutalne numery.

W końcu poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących nowej płyty. Krążek będzie nosić tytuł „Incarnate” i ukaże się już 11 marca 2016 roku nakładem Roadrunner Records.

Na krążku ukażą się takie utwory, jak „It Falls On Me”, „Upraised”, „Until The Day I Die”, „The Burden And The Noose” czy wcześniej wspomniany singiel „Strength Of Mind”, do którego powstał klip w reżyserii Iana McFarlanda oraz Mike'a Pecciego.

Zobaczcie, jak prezentuje się okładka „Incarnate”:

foto: materiały prasowe

Wokalista Jesse Leach mocno zaangażował się w tworzenie materiału na ten album:

"

Kilka tygodni nie byłem sobą. Zatraciłem się w procesie, bo chciałem, by ta płyta była jak najlepsza. Nie spałem albo budziłem się w środku nocy, siadałem i pisałem kolejne strony tekstu. W momencie, gdy wszystko zostało już powiedziane i zrobione, miałem jakieś 80 stron. Chciałem po prostu dać z siebie wszystko, zarówno wokalnie jak i w warstwie tekstowej. "

Zespół zaplanował również trasę koncertową po Ameryce Północnej wraz z kapelami Memphis May Fire oraz 36 Crazyfists. Pierwszy występ odbędzie się 16 marca 2016 roku w San Antonio w Teksasie, zaś ostatni 24 kwietnia 2016.

Zobaczcie, jak wygląda zapowiedź tej trasy:

Najnowszy album będzie następcą krążka „Disarm the Descent” z 2013 roku i była to pierwsza płyta nagrana po tym, jak do szeregów Killswitch Engage powrócił wokalista Jesse Leach.

Dobra atmosfera w zespole znacznie wpłynęła na pracę nad nowym wydawnictwem:

"

Ten album definiuje kim teraz jesteśmy. „Disarm The Descent” był moim albumem na powrót i czuliśmy wówczas nową aurę. Jednak teraz, po tym jak kilka lat podróżowaliśmy razem po świecie, uważam, że jesteśmy w bardzo komfortowym położeniu.  "

„Disarm The Descent” ukazał się w 2013 roku i w pierwszym tygodniu sprzedał się w 48 000 egzemplarzach w Stanach Zjednoczonych zajmując 7. pozycję na liście Billboard 200.

Sprawicie sobie nowy krążek „Incarnate”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Killswitch Engage