19.07.2016 15:58

Kiedy odbędzie się 23. Przystanek Woodstock?

Dopiero co skończył się kilkudniowy festiwal, a już poznaliśmy datę kolejnej edycji imprezy.

Kiedy odbędzie się 23. Przystanek Woodstock?
foto: Reporter / East News

Przez pewien czas festiwalowicze mieli obawy, że 22. Przystanek Woodstock nie dojdzie do skutku. Miesiąc przed rozpoczęciem festiwalu Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, postanowił nadać wydarzeniu status imprezy podwyższonego ryzyka i listownie poinformował o tym organizatorów.

Z tego też powodu należało wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa związane ze zwiększeniem liczby ochrony, wolontariuszy, monitoringu oraz zakazem spożycia alkoholu przy dużej i małej scenie. Niektórzy zaczęli się zastanawiać, czy impreza w ogóle się odbędzie skoro tak późno poinformowano organizatorów o nadaniu imprezie tego statusu.

Jurek Owsiak w specjalnym oświadczeniu pod koniec czerwca 2016 roku stwierdził jednak, że nic nie zatrzyma organizatorów i festiwal odbędzie się planowo w dniach 14 -16 lipca 2016. Tak też się stało i policyjny raport z festiwalu świadczy o tym, że impreza była bardzo bezpieczna. W sumie zarejestrowano 169 przestępstw i 189 wykroczeń. 

Tym sposobem organizatorzy pokazali, że wszystko jest możliwe. Jurek Owsiak opublikował wpis na Facebooku, w którym stwierdził, że pomimo trudności udało się stworzyć świetną imprezę, na której wszyscy czuli się bezpiecznie:

"

Przystanek Woodstock pokazał, że jesteśmy przeogromną jednością - słuchaliśmy się nawzajem, pomagaliśmy sobie, dbaliśmy o wspólne bezpieczeństwo i pokazywaliśmy całemu światu, jak wygląda woostockowa społeczność, która w pełni świadomie stworzyła obraz tegorocznego Festiwalu. "

Organizatorzy już myślą o przyszłości i zapowiadają, że kolejna 23. edycja festiwalu dojdzie do skutku:

"

Już teraz proszę - wpiszcie sobie do kalendarza termin 23. Przystanku Woodstock, który planujemy na 3 - 5 sierpnia 2017 roku, w tym samym miejscu co zawsze. "

Przeczytajcie cały wpis Jurka Owsiaka:

Patrząc na nagrania z tegorocznej imprezy rzeczywiście warto zarezerwować sobie wolny czas w okresie, gdy odbędzie się 23. edycja tego wydarzenia:

Dobry nastrój nie opuszczał uczestników festiwalu ani na krok:

Podczas 22. edycji Przystanku Woodsctock przed publicznością zaprezentowali się tacy wykonawcy jak, m.in. Tarja Turunen, Bring Me The Horizon, Living Colour, Luxtorpeda, DragonForce, Hey czy Lacuna Coil.

Wybierzecie się na 23. Przystanek Woodstock?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival