19.10.2015 11:40

Kiedy ukaże się 6. płyta Skunk Anansie?

Brytyjski zespół powraca z kolejnym studyjnym albumem – następcą „Black Traffic” z 2012 roku. Poznajcie szczegóły dotyczące nowego krążka Skunk Anansie!

Kiedy ukaże się 6. płyta Skunk Anansie?
foto: skunkanansie.net

„Anarchytechture”, bo tak zatytułowana została płyta, to według oficjalnej informacji „zbiór bezkompromisowych, alternatywnych rockowych utworów, mocnych riffów i ognia, którego pełen jest wokal Skin”. Premiera albumu zaplanowana jest na 15 stycznia 2016 roku.

Płyta została nagrana w studio RAK w Londynie, a za produkcję odpowiedzialny jest Tom Dalgety (Royal Blood, Killing Joke, Band of Skulls). Nad miksem pracowali wspólnie Dalgety i Jeremy Wheatley, a masteringiem zajął się Ted Jensen w Sterling Sound w Nowym Jorku.

Zespół będzie promował nową płytę podczas europejskiej trasy koncertowej w 2016 roku. Czy grupa wybierze się do Polski? Tego na razie nie wiadomo.

Skunk Anansie powstał w 1994 roku. W 2001 zawiesił działalność, aby wrócić do grania w 2009. Do tej pory ukazało się 5 studyjnych płyt zespołu: „Paranoid and Sunburnt” (1995), „Stoosh” (1996), „Post Orgasmic Chill” (1999), „Wonderlustre” (2010) i „Black Traffic” (2012). Zespół wydał także kompilację „Smashes and Trashes” (2009) oraz akustyczny album CD/DVD „An Acoustic Skunk Anansie – Live In London” (2013).

Muzycy mają na swoim koncie także serię singli: „Charity”, „Hedonism”, „Selling Jesus”, „I Can Dream” i „Weak”. Skunk Anansie sprzedał ponad 5 milionów płyt, zagrał 7 wyprzedanych tras koncertowych, występował dla Dalailamy (wraz z Lucianem Pavarottim) oraz dla Nelsona Mandeli z okazji jego osiemdziesiątych urodzin.

Album „Anarchytechture” ukaże się w formatach CD i LP.

Czekacie na nowy krążek Skunk Anansie?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Skunk Anansie