02.11.2015 11:12

Kiedy ukaże się 7. studyjny album Coldplay?

Zespół ma w 2015 roku wydać nowy album, a fani spekulują, że nastąpi to już wkrótce. Co jest powodem tych plotek?

Kiedy ukaże się 7. studyjny album Coldplay?
foto: REPORTER/East News

Wielbiciele zespołu z niecierpliwością oczekują nowego wydawnictwa kapeli. Dyskusja zawrzała na nowo, gdy jeden z fanów udostępnił zdjęcie plakatu w londyńskim metrze twierdząc, że ma to związek z Coldplay. Afisz zawiera charakterystyczne logo oraz napis 4 grudnia, który może być datą premiery krążka:

"

Znalazłem pierwszy plakat „A Head Full Of Dreams” na stacji Waterloo w Londynie. Parę minut temu spotkałem w piekarni Matta, który potwierdził, że afisz pochodzi od Coldplay! "

Fani zespołu uważają, że plakat może przedstawiać okładkę nowego 7. albumu zespołu, który będzie nosić tytuł „A Head Full Of Dreams” i stanie się następcą krążka „Ghost Stories” z 2014 roku. Podstawą do tego osądu jest zdjęcie wokalisty Chrisa Martina w czasie Global Citizen Festival, podczas którego miał na sobie koszulkę z tym samym motywem co na tajemniczym afiszu:

W czasie tego festiwalu, który miał miejsce 26 września 2015 roku w Nowym Jorku, kapela wykonała nowy utwór „Amazing Day”, który ma znaleźć się na nadchodzącym krążku kapeli.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten kawałek:

Po wydaniu nowego albumu zespół zamierza wybrać się w dwuletnią trasę koncertową. Płyta „A Head Full Of Dreams” ma brzmieć zupełnie inaczej, niż wcześniejszy krążek i jest to zamknięcie pewnego etapu w twórczości zespołu. Ostatnio Chris Martin również zaskoczył swoich fanów grając mini koncert w Summerhouse Cafe w New Delhi. Kapela lubi robić niespodzianki.

Wyczekujecie nowej płyty od Coldplay?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Coldplay