04.10.2015 22:08

Kiedy ukaże się biografia Maynarda?

Wokalista grupy Tool planuje wydanie książki o swoim życiu i karierze. Kiedy publikacja trafi do księgarń?

Kiedy ukaże się biografia Maynarda?
foto: Gregg DeGuire/ East News

Dzieło ma się znaleźć w sklepach jesienią 2016 roku za pośrednictwem wydawnictwa Backbeat Books. Autoryzowaną biografię ma napisać Sarah Jensen we współpracy z wokalistą. Keenan wyjaśnił, skąd wziął się pomysł na stworzenie książki.

"

Jeden z moich najlepszych przyjaciół z liceum, z którym nadal jesteśmy blisko, ma o 10 lat starszą siostrę pisarkę. Zwróciłem się do niej i zapytałem, czy mogłaby pomóc mi w napisaniu biografii.  "

Wokalista przyznał, że od początku nie chciał tworzyć autobiografii utrzymanej w perspektywie pierwszej osoby i zależy mu bardziej na tym, żeby dzieło opisywało jego historie i różne przygody. Maynard zdradził też, w jaki sposób powstaje książka - razem z pisarką prowadzą długie telefoniczne dyskusje, które Sarah Jensen potem spisuje.

"

Sarah pisze kawałek po kawałku. Potem do nich wracamy, zmieniamy, przerabiamy, rozdział po rozdziale. Z reguły rozmawiamy dwa dni w tygodniu. Sarah wysyła mi kolejne części, ja je czytam, a potem ona zadaje kolejne pytania... "

Duet oczywiście nie współpracuje sam. Przepytywane są kolejne osoby związane z Keenanem, o których wokalista mówi:

"

Często nie pamiętamy rzeczy w ten sam sposób. Trzeba wtedy wytężyć umysł i zadać sobie pytania: „Czy byłem wtedy pijany? Czy przespałem to?”. Duża część pracy to sprawdzanie faktów. "

Maynard potwierdził też, że książka jest gotowa w 90 procentach i liczy na to, że trafi do księgarń jesienią 2016 roku.

Poza przygotowywaniem biografii wokalista zajmuje się też innymi rzeczami. W czerwcu 2015 roku Maynard pochwalił się swoimi sportowymi osiągnięciami. Muzyk zdobył purpurowy pas w brazylijskim jiu jitsu. 

Artysta ma też dużo pracy z zespołami. Po dziewięciu latach Tool przygotowuje się do wydania następcy albumu „10,000 Days” z 2006 roku. W lutym 2015 roku grupa opublikowała zdjęcia ze studia, w którym pracowała razem z Motorhead, a wokalista przekazał fanom, że „dżentelmenów nie należy poganiać w ich pracy”.

W marcu 2015 roku Adam Jones, gitarzysta zespołu powiedział, że ma nadzieję, że płyta ukaże się jeszcze przed końcem 2015 roku, a w maju 2015 roku muzycy udostępnili pierwsze dźwięki z nowej płyty. Z kolei drugi zespół wokalisty, Puscifer, planuje wydanie nowego albumu „Money Shot” 30 października 2015 roku. 

Czekacie na biografię Maynarda?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Tool Maynard James Keenan