Kiedy ukaże się nowa płyta Toola? Perkusista podał prawdopodobną datę
Aleksandra Degórska
11.12.2017 11:32
Kiedy ukaże się nowa płyta Toola? Perkusista podał prawdopodobną datę Fot. kadr z wideo

Ile można czekać? Danny Carey twierdzi, że premiera krążka zbliża się wielkimi krokami.

„10,000 Days” z 2006 roku zamyka na razie dyskografię zespołu i od tego momentu fani mocno się denerwują, bo Tool jakoś nie śpieszy się z wydaniem kolejnej studyjnej płyty. Fanom już zaczynają się kończyć pomysły na żarty.

Maynard James Keenan w jednym z wywiadów wyznał, dlaczego cała ta sprawa tak się ciągnie. Lider Toola zdradził, że w kwestii kompozycji wszystko zależy od jego kolegów z kapeli. Sam chciałby wydawać płyty częściej, jednak musi dostosować się do ich stylu pracy.

Fani zatem czekają, czekają i niektórym kończy się już cierpliwość...

foto: starecat.com Fot. foto: starecat.com

Coś się jednak nieco wyjaśniło w tej kwestii za sprawą perkusisty Danny'ego Careya. Podczas wywiadu związanego z projektem Legend of the Seagullmen, w którym udziela się również Brent Hinds z grupy Mastodon, zapytano muzyka na temat koncertowania:

Ciężko teraz o tym zadecydować, ponieważ jesteśmy blisko wejścia do studia z Tool, więc musimy się dostosować do naszych grafików.

Oczywiście od razu zapytano czy należy spodziewać się nowej płyty Toola w 2018 i muzyk odpowiedział twierdząco:

Tak definitywnie. Zapewne, jeżeli wszystko pójdzie z planem, będziemy mieć płytę w pierwszej połowie 2018. Trzeba mieć na uwadze też kwestie techniczne i produkcję - nigdy nie jestem w stanie to wszystko przewidzieć. Wydaje się, że ten proces cały czas ewoluuje. 

Jak na razie Danny Carey nie podaje dokładnej daty, ale i tak dowiedzieliśmy się zdecydowanie więcej niż dotychczas było wiadomo. By umilić oczekiwanie warto sięgnąć po nowe nagrania wspomnianej wcześniej supergrupy Legend of the Seagullmen.

Będziecie czekać na nowego Toola?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.