Kiedy warto kupić bilet na koncert? Wyniki badań bardzo Wam się przydadzą

23.06.2022 16:53
Bilet na koncert Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Zastanawialiście się, kiedy warto kupić bilet z drugiej ręki? Trzeba się śpieszyć czy wręcz odwrotnie?

Sezon koncertowo-festiwalowy w pełni i na pewno nieraz zastanawialiście się, kiedy warto kupić sobie bilety z drugiej ręki. Trzeba zrobić to z dużym wyprzedzeniem, czy jednak skusić się na zakup na ostatnią chwilę? Szczególnie, gdy koncerty są wyprzedane, bilety z drugiej ręki potrafią kosztować miliony złotych monet. Jak najlepiej zatem zaplanować zakup biletów? Finance Buzz sprawdził tę sprawę i wyniki badań są bardzo ciekawe.

Polecamy

Kiedy warto kupić bilet na koncert? Wyniki badań bardzo Wam się przydadzą 

Jak zatem przedstawia się sprzedaż biletów na rynku wtórnym? W sumie sprawdzono ceny aż 22 tys. biletów na największe koncerty, które odbyły się w dniach 9 kwietnia - 24 maja 2022 w USA. Przyjrzano się również sprzedaży karnetów na festiwale - w sumie przeanalizowano 11 tysięcy transakcji dokonanych w czasie 8 kwietnia - 29 maja 2022.

Jakie są wnioski? Nie opłaca się kupować biletów zbyt wcześnie - przepłacają ci, którzy kupują bilety 3 miesiące przed lub nawet jeszcze wcześniej. Za bilet wtedy zapłacimy więcej o 13,69%, zaś za karnet na festiwal o 19,69%.

Polecamy

Wiele osób intuicyjnie decyduje się na zakup biletów bliżej wydarzenia - łatwo się domyślić, że ktoś kto chce się pozbyć biletu chętniej zejdzie z ceny, aby nie zostać z niepotrzebną wejściówką. Jeżeli Wy również tak robicie, to podejmujecie słuszną decyzję. W tygodniu, gdy ma się odbyć koncert, cena wejściówki spada do 33,03%, zaś karnet na festiwal możemy zakupić o 16,96% taniej.

Szczegółowe dane dotyczące badań znajdziecie na stronie financebuzz.com.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.