Kilkuset fanów AC/DC zagrało na gitarach „Highway To Hell”. Czy pobili rekord świata?

Maciej Koprowicz
14.08.2018 14:58
Kilkuset fanów AC/DC zagrało na gitarach „Highway To Hell”. Czy pobili rekord świata? Fot. kadr z wideo

Dokładnie 457 muzyków zgromadziło się na festiwalu, by przejść do historii, grając swój ukochany utwór AC/DC.

Do próby bicia rekordu Guinnessa w kategorii Największy Gitarowy Zespół (Largest Electric Guitar Ensemble) doszło 11 sierpnia 2018 na Sydney Guitar Festival w największym mieście Australii. Wybór piosenki nie jest przypadkowy – Australijczycy uważają wszak AC/DC za jeden ze swoich skarbów narodowych.

W Sydney pojawiło się, według portalu Reverb, dokładnie 457 gitarzystów, którzy razem wykonali „Highway To Hell” z kultowym riffem autorstwa Angusa Younga. Zobaczcie sami, jak to wyglądało:

Poprzedni, zapisany w „Księdze Rekordów Guinnessa” rekord świata w kategorii Największy Gitarowy Zespół należy do 368 gitarzystów z Indii, którzy w 2013 zagrali razem „Knockin’ On Heaven’s Door” Boba Dylana. W najbliższym czasie kapituła księgi ma zweryfikować rekord Australijczyków i zdecydować, czy ich osiągnięcie zostanie wpisane na jej łamy.

AC/DC: Powstaje nowa płyta?

To interesująca ciekawostka dla fanów AC/DC, ale z całym szacunkiem dla gitarzystów z Sydney – wyobraźnię wielbicieli hardrockowej legendy zajmuje teraz co innego. W pobliżu studia Warehouse w Vancouver w Kanadzie w ostatnich dniach widziano kilku muzyków zespołu – gitarzystów Angusa i Steviego Youngów, a także wokalistę Briana Johnsona i perkusistę Phila Rudda, którzy opuścili kilka lat temu AC/DC. Wygląda na to, że grupa nagrywa nowy album z muzykami, którzy grali przez kilkadziesiąt lat w jej najpopularniejszym składzie.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.