19.02.2016 12:09

Killswitch Engage pokazał jak się „odciąć”

Metalcore'owcy z Massachusetts pokazali kolejny klip promujący album „Incarnate”. Zobaczcie teledysk do utworu „Cut Me Loose”.

Killswitch Engage pokazał jak się „odciąć”
foto: kadr z wideo

Siódmy krążek kapeli trafi na rynek 11 marca 2016 roku nakładem wytwórni Roadrunner Records. Będzie to drugi album z udziałem Jessego Leacha po jego powrocie do zespołu w 2012 roku. Materiał promował już wcześniej utwór „Strength Of The Mind”, do którego powstał teledysk w reżyserii Iana McFarlanda i Mike'a Pecciego.

Wokalista opowiedział, że kawałek opowiada o wyciąganiu wniosków z własnych porażek i ma motywować do zrozumienia sensu naszego cierpienia. Według niego często nie zdajemy sobie sprawy, jak daleko zaszliśmy, dopóki nie zastanowimy się poważnie nad naszym dawnym życiem.

"

Przeszłość jest opowieścią, którą opowiadamy sami sobie i często trudno ją zreferować. Brzemię, które dźwigamy, nasze dawne pomyłki i żale, mogą być jak pętla, która powstrzyma nas przed ruszeniem do przodu. Przychodzi taka chwila, że musimy się uwolnić z tych więzów i pogodzić z własnymi demonami przeszłości. Uwolnić żal i żyć dalej. "

Jesse Leach zdradził, że nowy krążek będzie w silny sposób odzwierciedlał to, kim muzycy są w obecnej chwili. Jako zespół zyskali samoświadomość i doskonale zdają sobie sprawę, jakie miejsce teraz zajmują.

"

„Inkarnacja” oznacza dokładnie „ciało” i ten album będzie oddawał to, jacy dziś jesteśmy. „Disarm the Descent” był dla mnie swego rodzaju powrotem i pokazywał uczucie, które nas wtedy porwało na nowo. Lecz teraz, po kilku latach wspólnego koncertowania, myślę, że wszyscy znaleźliśmy się w odpowiednim miejscu. "

Teledysk wyreżyserował Ryan Mackfall, odpowiedzialny m.in. za koncertówkę „Mastodon Live at Brixton”. Klip obejrzycie poniżej:

Jesse Leach o swoich ulubionych filmach, zespołach i nie tylko

Gdybyście chcieli poznać lepiej wokalistę od prywatnej strony, dał Wam na to dobrą okazję, zdradzając swoje upodobania. Leach pochwalił się, że jego 3 ulubione filmy wszech czasów to „Goonies”, „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” i piąty epizod „Gwiezdnych wojen”, czyli „Imperium kontratakuje”. W kwestii seriali uwielbia „Family Guya”, „Simpsonów” i dokumenty przyrodnicze.

Jeśli chodzi o płyty, jego faworyci to „Bad Brains” Bad Brains, „London Calling” The Clash i „Swordfishtrombones” Toma Waitsa. Po tych typach nietrudno się domyślić, że jego ulubione zespoły to właśnie Bad Brains i The Clash, a także Gojira. Leach wyróżnił też biografię Keitha Richardsa pośród ulubionych książek - obok „Hobbita” J.R.R. Tolkiena i „Hyperiona” Dana Simmonsa.

Muzyk dodatkowo opowiedział o swoim uwielbieniu do gór, pustyni i wyspy Kauaʻi oraz pizzy, tajskiego jedzenia i makaronów. Ponadto wymienił ulubione utwory swojego zespołu: „End of Eternity”, „It Falls on Me” i „In the Unblind”. Oto pełne nagranie rozmowy z wokalistą:

Jak Wam się podoba nowy kawałek Killswitch Engage?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Killswitch Engage