Killswitch Engage pokazał jak się „odciąć”
Jakub Gańko
19.02.2016 12:09
Killswitch Engage pokazał jak się „odciąć” Fot. kadr z wideo

Metalcore'owcy z Massachusetts pokazali kolejny klip promujący album „Incarnate”. Zobaczcie teledysk do utworu „Cut Me Loose”.

Siódmy krążek kapeli trafi na rynek 11 marca 2016 roku nakładem wytwórni Roadrunner Records. Będzie to drugi album z udziałem Jessego Leacha po jego powrocie do zespołu w 2012 roku. Materiał promował już wcześniej utwór „Strength Of The Mind”, do którego powstał teledysk w reżyserii Iana McFarlanda i Mike'a Pecciego.

Wokalista opowiedział, że kawałek opowiada o wyciąganiu wniosków z własnych porażek i ma motywować do zrozumienia sensu naszego cierpienia. Według niego często nie zdajemy sobie sprawy, jak daleko zaszliśmy, dopóki nie zastanowimy się poważnie nad naszym dawnym życiem.

Przeszłość jest opowieścią, którą opowiadamy sami sobie i często trudno ją zreferować. Brzemię, które dźwigamy, nasze dawne pomyłki i żale, mogą być jak pętla, która powstrzyma nas przed ruszeniem do przodu. Przychodzi taka chwila, że musimy się uwolnić z tych więzów i pogodzić z własnymi demonami przeszłości. Uwolnić żal i żyć dalej.

Jesse Leach zdradził, że nowy krążek będzie w silny sposób odzwierciedlał to, kim muzycy są w obecnej chwili. Jako zespół zyskali samoświadomość i doskonale zdają sobie sprawę, jakie miejsce teraz zajmują.

„Inkarnacja” oznacza dokładnie „ciało” i ten album będzie oddawał to, jacy dziś jesteśmy. „Disarm the Descent” był dla mnie swego rodzaju powrotem i pokazywał uczucie, które nas wtedy porwało na nowo. Lecz teraz, po kilku latach wspólnego koncertowania, myślę, że wszyscy znaleźliśmy się w odpowiednim miejscu.

Teledysk wyreżyserował Ryan Mackfall, odpowiedzialny m.in. za koncertówkę „Mastodon Live at Brixton”. Klip obejrzycie poniżej:

Jesse Leach o swoich ulubionych filmach, zespołach i nie tylko

Gdybyście chcieli poznać lepiej wokalistę od prywatnej strony, dał Wam na to dobrą okazję, zdradzając swoje upodobania. Leach pochwalił się, że jego 3 ulubione filmy wszech czasów to „Goonies”, „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” i piąty epizod „Gwiezdnych wojen”, czyli „Imperium kontratakuje”. W kwestii seriali uwielbia „Family Guya”, „Simpsonów” i dokumenty przyrodnicze.

Jeśli chodzi o płyty, jego faworyci to „Bad Brains” Bad Brains, „London Calling” The Clash i „Swordfishtrombones” Toma Waitsa. Po tych typach nietrudno się domyślić, że jego ulubione zespoły to właśnie Bad Brains i The Clash, a także Gojira. Leach wyróżnił też biografię Keitha Richardsa pośród ulubionych książek - obok „Hobbita” J.R.R. Tolkiena i „Hyperiona” Dana Simmonsa.

Muzyk dodatkowo opowiedział o swoim uwielbieniu do gór, pustyni i wyspy Kauaʻi oraz pizzy, tajskiego jedzenia i makaronów. Ponadto wymienił ulubione utwory swojego zespołu: „End of Eternity”, „It Falls on Me” i „In the Unblind”. Oto pełne nagranie rozmowy z wokalistą:

Jak Wam się podoba nowy kawałek Killswitch Engage?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.