11.12.2015 11:28

Killswitch Engage pokazał „siłę umysłu”

Metalcore'owcy z Massachusetts zaprezentowali teledysk zapowiadający ich siódmy album studyjny. Jak brzmi „Strength Of The Mind”?

Killswitch Engage pokazał „siłę umysłu”
foto: materiały prasowe

Nowy utwór był już grany na ostatnich koncertach grupy. Teraz mamy wreszcie okazję poznać jego oficjalną, studyjną wersję. Singiel zapowiada kierunek, w którym Killswitch Engage uda się na nowym albumie.

Wokalista zespołu, Jesse Leach, wyraził wielką radość z utworu. Cieszy się również, że to właśnie „Strength Of The Mind” słyszymy jako pierwszy zwiastun nowego materiału. Muzyk jest także zadowolony z dynamicznego teledysku, którym zilustrowano kawałek.

"

Klip uchwycił odrobinę niepewności i chaosu, o których mówi tekst utworu. Jest nawet nieco surrealistyczny, a dzięki efektowi roztrzęsionej kamery wygląda trochę jak sen. "

Teledysk do „Strength Of The Mind” obejrzycie poniżej:

Za wideo odpowiadają Ian McFarland i Mike Pecci. Duet nakręcił wcześniej teledysk do „Always” z płyty „Disarm the Descent”. Zespół bardzo dobrze wypowiada się o współpracy z filmowcami.

"

McFarland i Pecci są artystami, którzy dają z siebie wszystko, bez żadnych uproszczeń. Obserwowanie Mike'a pracującego z kamerą i Iana w roli reżysera to bardzo satysfakcjonujące, artystyczne doświadczenie. "

Justin Foley określił kawałek „Strength Of The Mind” jako całkiem reprezentacyjny dla siódmego albumu jego grupy. Dzięki temu, że nie różni się diametralnie od tego, co Killswitch Engage prezentował w przeszłości, bez problemu wpasował się w koncertowy repertuar. Leach ma nadzieję, że nowy album otworzy zupełnie nowy rozdział w karierze jego zespołu.

Następca „Disarm the Descent” z 2013 roku ukaże się wiosną 2016 roku nakładem wytwórni Roadrunner Records. Poprzedni album Killswitch Engage był pierwszym nagranym po powrocie wokalisty Jessego Leacha w szeregi zespołu. W latach 2002-2012 zastępował go na tym stanowisku Howard Jones.

Jak Wam się podoba nowy kawałek Killswitch Engage?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Killswitch Engage