05.04.2016 12:00

Kim jest pierwsza dama w Guns N' Roses?

Melissa Reese to nowa towarzyszka ekipy Axla Rose'a, którą poznaliśmy na koncercie w Los Angeles. Kim jest i skąd się wzięła pierwsza kobieta w zespole?

Kim jest pierwsza dama w Guns N' Roses?
foto: kadr z wideo

Jedną z głównych atrakcji koncertu-niespodzianki, który odbył się klubie Troubadour 1 kwietnia 2016, była dla nas możliwość ostatecznego przekonania się, kto w końcu gra obecnie w Guns N' Roses. Okazało się, że oprócz Axla, Slasha i Duffa McKagana na scenie byli obecni Richard Fortus, Dizzy Reed, Frank Ferrer oraz Melissa Reese pełniąca obowiązki drugiego klawiszowca.

Choć można mieć pewne wątpliwości, po co w Guns N' Roses aż dwoje klawiszowców, nie da się zaprzeczyć, że Reese ma do swojego fachu pewne predyspozycje. Naukę śpiewu i gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 4 lat, a 10 lat później komponowała już własne utwory. Następnie doszlifowała swoje umiejętności producenckie i w pełni opanowała takie programy jak Pro Tools.

Melissę przy pracy obejrzycie na poniższym nagraniu:

Kompozytorka ugruntowała swoją karierę pracą w telewizji, gdzie zajmowała się przygotowaniem muzyki do tak zróżnicowanych programów jak sportowy „Inside the NFL”, serial „Plotkara” czy reality show „Z kamerą u Kardashianów”. W 2007 roku wydała EP-kę „Lissa”, a pochodzący z niej utwór „Girlfriend” został wykorzystany w kampanii reklamowej marki obuwniczej.

Trzeba przyznać, że dziewczyna przeszła długą drogę od takiej muzyki do obozu Guns N' Roses, szczególnie że w jej bogatym résumé padają też takie nazwiska jak Chuck D, Vanessa Carlton czy Taylor Swift. W jaki sposób trafiła zatem na jedną scenę między Axla Rose'a i Slasha? Najprawdopodobniej właśnie za sprawą dawnych współpracowników tego zespołu.

Reese stworzyła duet kompozytorski z Bryanem „Brainem” Mantią, który w latach 2000-2006 grał na perkusji w Guns N' Roses. Oboje wzięli też udział w nagrywaniu wielopłytowych wydawnictw „Kind Regards” i „Best Regards” Bucketheada, który był gitarzystą zespołu w latach 2000-2004. Aż dziwne, że Melissa trafiła do Gunsów dopiero teraz.

Oprócz niewątpliwego talentu muzycznego, Reese sprawdza się również w roli modelki. Obszerną galerię jej zdjęć znajdziecie na oficjalnej stronie melissareesemusic.com.

Uważacie, że Melissa Reese pasuje do Guns N' Roses?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Guns N Roses