King Diamond opowie o przerażających snach

Magda Słomka
08.10.2014 11:34
King Diamond opowie o przerażających snach Fot. facebook.com

Wokalista wyda kompilację składającą się z 23 kawałków - „Dreams of Horror”. Czym nowym chce nas przerazić?

Nowy album będzie składanką „the best of”. Utwory, które się na nim znajdą, zostały odświeżone i drobiazgowo zremasterowane przez Andy’ego LaRocque’a i Kinga Diamonda. Na wydawnictwo złożą się dwie płyty CD, a materiał będzie pochodził z longplayów wydawanych przez wytwórnie Roadrunner i Metal Blade.

Lider zespołu jest zadowolony z samej pracy i jej efektów:

Dzięki uzyskaniu praw z Roadrunner na pierwszym dysku znajdą się wyłącznie utwory wydane pod banderą tej firmy, na drugim zaś te, które ukazywały się już w Metal Blade. To coś, co naprawdę ujrzy światło dzienne! Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sięgnęliśmy po utwory obejmujące całą karierę King Diamond.

Rozpoczęliśmy współpracę tuż przed całym procesem masteringu przeprowadzonego na naszych kawałkach, więc mieliśmy wpływ na ostateczny efekt. Kiedy słyszysz pewne rzeczy dołączając do jakiejś działalności nieco później, niektórych wersji utworów nie poznasz już nigdy i musisz po prostu zaakceptować rezultaty. Nie wszystko brzmi tak, jakbyś tego chciał. Teraz mieliśmy szansę wybrać piosenki na kompilację osobiście, ja i Andy. Praca nad nimi była naprawdę hardkorowa. Działaliśmy na nowym sprzęcie, aby uczynić materiał najbardziej optymalnym, jak tylko się da. Kawałki na płytach brzmią bardzo podobnie do wersji oryginalnych. Usłyszysz na nich rzeczy, których nie zauważysz w wersjach dostępnych aktualnie. To bardzo wyjątkowe doświadczenie.

Kompilacja "Dream of Horror" ma ukazać się 11 listopada 2014 roku, ale zremasterowana wersja kawałka „The Puppet Master” oraz cała kompilacja dostępna w wersji pre-order znalazła się już na stronie internetowej wytwórni Metal Blade. A gdybyście mieszkali w Stanach Zjednoczonych, mielibyście okazję dorwać specjalną wersję koszulki...

koszulkaaaaa

Tracklista:

Dysk 1 – Roadrunner:

 1. The Candle
 2. Dressed in White
 3. The Family Ghost
 4. Black Horsemen
 5. Welcome Home
 6. The Invisible Guests
 7. At the Graves
 8. Sleepless Nights
 9. Let It Be Done
 10. Eye of the Witch
 11. Insanity

Dysk 2 – Metal Blade:

 1. Dreams
 2. The Spider’s Lullabye
 3. Waiting
 4. Heads on the Wall
 5. Voodoo
 6. Black Devil
 7. Help!!!
 8. Spirits
 9. The Puppet Master
 10. Blue Eyes
 11. Never Ending Hill
 12. Shapes of Black
Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.