King Diamond zagra płytę „Abigail” na koncertowym DVD

Robert Skowronski
18.09.2015 14:14
King Diamond zagra płytę „Abigail” na koncertowym DVD Fot. Romana Makówka/ Antyradio.pl

Z trasy „Abigail In Concert 2015”, w którą wyruszy King Diamond, powstanie koncertowe DVD. Czego możemy się spodziewać po nowym wydawnictwie?

Muzyk rozpocznie koncerty 29 października 2015, a zakończy je 5 grudnia 2015. Scenę będzie z nim dzielił zespół Exodus, a z kamerą będzie towarzyszyć Denise Korycki, która przy podobnych przedsięwzięciach współpracowała już z Cannibal Corpse czy Killswitch Engage.

Podczas trasy King Diamond będzie w całości wykonywać swój drugi album „Abigail” z 1987 roku. Muzyk o wydaniu koncertowego DVD i Blu-raya poinformował na swoim fanpage'u, gdzie zaprezentował również plakat nadchodzącego tournée:

Gitarzysta Kinga Diamonda, Andy La Rocque, wspomina czasy nagrywania płyty „Abigail”:

Wszystko zaczęło się w grudniu 1986 roku, po tym, jak wróciliśmy z trasy koncertowej. To była bardzo mroźna zima w Kopenhadze. Spędziliśmy jakieś dwa miesiące na nagrywaniu i miksowaniu krążka. Cały ten proces był niesamowicie kreatywny. Udało nam się uchwycić niepowtarzalną atmosferę, która w dalszym ciągu jest obecna na tej płycie. Gdy się jej słucha wracają uczucia, które nam towarzyszyły podczas jej tworzenia. To wyjątkowa płyta.

I my wróćmy na chwilę do lat 80. wraz z tytułowym utworem z albumu „Abigail”:

Ostatni krążek artysty, „Give Me Your Soul...Please”, został wydany w 2007 roku. O nowym wydawnictwie ani słychu, aczkolwiek King Diamond w lipcu 2015 roku twierdził, że chciałby już zacząć nagrywać materiał:

Uwielbiamy być w trasie, to zawsze jest fajne. Nie ukrywam jednak, że chciałbym już powoli zająć się płytą. Zawsze dobrze jest zejść ze sceny i zacząć pisać. To jest bardzo inspirujące.

La Rocque mówi nieco więcej o tym, w jakim kierunku ma podążyć muzyka na następnym wydawnictwie:

Brzmienie będzie lepsze niż na poprzednim albumie. Mam parę riffów, które napisałem kilka lat temu, ale muszę sprawdzić  czy nadal się do czegoś nadają. Cały czas mamy nowe pomysły. Jestem przekonany, że kolejna płyta będzie świeża, ale nie wiem kiedy to się wydarzy. 

Na dany moment pozostaje nam się zadowolić jedynie kompilacją składającą się z 23 najbardziej znanych utworów artysty, czyli „Dreams of Horror”.

Czekacie na koncertowe wydanie „Abigail In Concert 2015”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.