17.11.2015 12:06

King Diamond zapowiada 13. płytę

Po ośmiu latach od premiery albumu „Give Me Your Soul...Please” wreszcie mamy doczekać się jego następcy. Jak wyglądają prace nad nową płytą Kinga Diamonda?

King Diamond zapowiada 13. płytę
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Fani duńskiego zespołu czekają na nowy materiał już od lat. Na razie musieli zadowolić się zapowiedzią koncertówki „Abigail In Concert 2015”. Wszystko wskazuje na to, że zaraz po tym wydawnictwie pełną parą ruszą prace nad studyjnym albumem.

Gitarzysta Andy LaRocque rozpalił wyobraźnię miłośników Kinga Diamonda, mówiąc o najbliższych planach zespołu:

"

Po tej trasie zrobimy sobie małą przerwę, a po niej zaczniemy komponować utwory z myślą o nowym albumie. "

Czy to oznacza, że na obecną chwilę Duńczycy nie mają żadnego nowego materiału? Muzyk rozjaśnił sytuację.

"

Mamy jakieś riffy, ale dopiero jak wkręcimy się w proces twórczy, poddamy je burzy mózgów i tak dalej. Na dobre zaczniemy więc pewnie gdzieś koło lutego. "

Oznacza to, że jednak jeszcze trochę poczekamy na nowy krążek od Kinga Diamonda. Mimo to dobrze wiedzieć, że zespół znajdzie wreszcie czas w swoim napiętym terminarzu, by w ogóle zająć się nowymi kawałkami.

Pełny zapis rozmowy z Andym znajdziecie poniżej:

King Diamond wypowiadał się już o kolejnej płycie w lipcu 2015 roku. Sprawa jednak ucichła po występach na Rockstar Energy Drink Mayhem Festival. Wtedy buńczucznie zapowiadał, że stworzy najlepszy album w karierze:

"

Tak się złożyło, że tym razem mamy w zasięgu ręki wszystkie niezbędne narzędzia, aby nagrać świetny krążek. Wracamy do studia od razu, jak tylko skończą się festiwalowe zobowiązania. "

Zespół gra obecnie koncerty, na których wykonuje w całości materiał ze swojej kultowej płyty „Abigail” z 1987 roku. Dwa z nich - w Filadelfii i w Detroit - zostaną zarejestrowane z myślą o koncertowym DVD i Blu-rayu. Czy powrót do starego materiału może oznaczać, że nowy album okaże się trzecią częścią „Abigail”? Przekonamy się.

Czego spodziewacie się po kolejnym krążku Kinga Diamonda?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News King Diamond