02.05.2018 13:15

King Dude i Myrkur nagrali cover utworu zespołu ABBA

Najsłynniejszy szwedzki zespół popowy powraca po 35 latach. Zanim poznamy nową muzykę Abby, możemy posłuchać zaskakującej, mrocznej wersji jednego z jej największych przebojów.

King Dude i Myrkur nagrali cover utworu zespołu ABBA
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl, Rex Features/EAST NEWS

To z pewnością muzyczny news kwietnia 2018, a może nawet całego roku – ABBA się reaktywuje. Wszystko dzięki planowanej trasie koncertowej hologramów szwedzkiego kwartetu, pod hasłem ABBA: Super Troupers 2019.

Do niedawna fani sądzili, że zebranie muzyków w jednym miejscu jest możliwe tylko dzięki technice holograficznej. Przeżyli jednak bardzo pozytywne zaskoczenie – ABBA ujawniła, że skomponowała nowe piosenki, a jedna z nich, „I Still Have Faith In You” zostanie zaprezentowana w grudniu 2018.

King Dude i Myrkur w coverze ABBY

Po zapowiedzi powrotu Abby z pewnością możemy spodziewać się wysypu muzycznych hołdów dla najsłynniejszego zespołu pop w dziejach. Na razie otrzymaliśmy niezwykły ukłon w stronę Szwedów ze strony Kinga Dude.

Muzyka Amerykanina, który łączy americanę z black i death metalem, niewiele ma wspólnego z dokonaniami twórców „Waterloo”, ale nie przeszkadzało mu to w nagraniu własnej wersji „The Winner Takes It All”, oczywiście utrzymanej w typowym dla Dude, mrocznym stylu. Artystę przy tej okazji wsparła także duńska wokalistka blackmetalowa Myrkur. Posłuchajcie:

Myrkur – wywiad dla Antyradio.pl

Myrkur, czyli Amalie Bruun była jedną z gwiazd Metal Hammer Festival 21 lipca 2017 w Katowicach. Przy tej okazji udzieliła wywiadu specjalnie dla Antyradio.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News