26.02.2020 15:08

King Dude opublikował singiel i psychodeliczny teledysk zapowiadający nową płytę

Singiel "Full Virgo Moon" to utwór zapowiadający najnowszą płytę King Dude o tym samym tytule. Krążek ukaże się już 13 marca 2020 roku.

King Dude
foto: materiały prasowe/Cait Ford

Równie mroczny co romantyczny wokalista King Dude powraca z nowym materiałem. Ostatni album artysty "Music to Make War To" ukazał się w 2018 roku i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno krytyków jak i fanów Króla Kolesia. Muzyk po dwóch latach powraca z nowym materiałem i płytą "Full Virgo Moon", która ujrzy światło dzienne już 13 marca 2020 roku. 

King Dude z klipem do "Full Virgo Moon"

King Dude podzielił się właśnie pierwszym singlem z najnowszego albumu. Muzyk opublikował oldschoolowy, psychodeliczny klip do tytułowego utworu "Full Virgo Moon".

Autor projektu Thomas Jefferson Cowgill opowiedział o tworzeniu albumu:

"

Stworzyłem właśnie nowy album King Dude  - "Full Virgo Moon". Oto wideo do tytułowego utworu z krążka. Mam nadzieję, że wszystkim się spodoba, bo miałem przy nim mnóstwo zabawy. Nagrywałem album w moim mieszkaniu, sam, przez pierwsze dwa tygodnie stycznia. Wspaniale było zrobić coś tak szybko i wypuścić za kilka miesięcy bez zbędnych filtrów... Jak za dawnych czasów. "

King Dude i Myrkur nagrali cover utworu zespołu ABBA
King Dude i Myrkur nagrali cover utworu zespołu ABBA
Przeczytaj także King Dude i Myrkur nagrali cover utworu zespołu ABBA

King Dude - Full Virgo Moon: Tracklista

  1. Intro (A Shadow's Theme)
  2. My Rose by the Sea / Satyr Boy
  3. Full Virgo Moon 04:39
  4. Forty Fives Say Six Six Six
  5. The Satanic Temple
  6. Forgive My Sins
  7. Make Me Blind
  8. A Funeral Song For Atheists
  9. Something About Yo
King Dude -Full Virgo Moon

King Dude wystąpi w Polsce w 2020 roku

Wokalista już wkrótce pojawi się na dwóch koncertach w Polsce, na których zapewne zaprezentuje materiał z nowej płyty. Pierwszy z nich odbędzie się 7 kwietnia 2020 roku w krakowskim Zaścianku. Dzień później King Dude odwiedzi Wrocław i Klub Firlej, gdzie grał swój pierwszy w historii polski koncert. Bilety na wrocławski koncert można nabyć za pośrednictwem aplikacji Going w cenie 60 złotych w przedsprzedaży lub 80 złotych w dniu koncertu. Wejściówki do Krakowa są dostępne na ticketclub.pl w cenie 65 złotych. 

Zobacz też: Summer Dying Loud 2020 z 4 nowymi wykonawcami. Wśród nich gwiazda metalu 

Tagi: Rock News King Dude