09.09.2016 15:27

Kings of Leon w 1. singlu z albumu „Walls”

Zespół w końcu podzielił się nowymi dźwiękami z nadchodzącego studyjnego wydawnictwa. Jak brzmi ten numer?

Kings of Leon w 1. singlu z albumu „Walls”
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

7. album Kings Of Leon zbliża się dużymi krokami. Krążek „Walls” pojawi się już 14 października 2016 roku. Za produkcję nowego materiału odpowiedzialny jest Markus Dravs, który współpracował m.in. z grupami Coldplay, Arcade Fire czy Florence and the Machine. Tym sposobem muzycy zakończyli współpracę z wcześniejszym producentem - Angelo Petraglią.

Kings of Leon postanowił również zmienić studio nagraniowe i przeniósł się do Los Angeles, by tam pracować w Henson Recording Studios. Dotychczas poznaliśmy jedynie wstępną zapowiedź nowego albumu.

W końcu kapela udostępniła również singiel z tego wydawnictwa. Caleb Followill mówił, że prawdopodobnie na pierwszy numer promujący ten album zostanie wybrany kawałek, który przypomina stadionowy hymn.

Posłuchajcie zatem, jak brzmi kompozycja „Waste A Moment”:

Co więcej kawałek zdążył już wybrzmieć na żywo podczas krakowskiego koncertu Kings of Leon w Tauron Arenie:

Na krążku znajdzie się 10 utworów, przy czym jeden z nich będzie odwoływać się do nałogu alkoholowego wokalisty, który był powodem odwołania trasy przez zespół w 2011 roku. Spory sukces spowodował również, że relacje między braćmi znacznie się pogorszyły, o czym wspomniał Caleb Followill:

"

Było sporo momentów, gdy w ogóle ze sobą nie rozmawialiśmy. Myśleliśmy sobie, że staliśmy się biznesowymi partnerami. Nie utrzymywaliśmy naszej przyjaźni, naszego braterstwa. "

To wszystko spowodowało, że pojawiły się słuchy o rozpadzie zespołu. Jared Followill podkreślił, że dzięki sporym pieniądzom, które zaczęli zarabiać, mogli oddzielnie podróżować, ale również to powodowało oddalanie się od siebie:

"

Widzieliśmy się tylko 1,5 godziny przed koncertem. Podążyliśmy za daleko w różnych kierunkach. "

Zmieniając producenta i miejsce nagrań muzycy chcieli wpłynąć na ten stan rzeczy. Czy zmiany wyszły im na lepsze? Tego dowiemy się wraz z premierą nowego wydawnictwa.

Podoba się Wam „Waste A Moment”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Kings of Leon