31.12.2015 14:07

Kings of Leon wyda album w 2016?

Plany na najbliższą przyszłość? Rodzina Followillów zabiera się do pracy nad nowym krążkiem.

Kings of Leon wyda album w 2016?
foto: Donn Jones/Invision/AP/Fotolink/EastNews

Jeszcze w czerwcu 2015 roku pojawiły się informacje, że Kings of Leon wchodzi do studia, by nagrać następcę albumu „Mechanical Bull”, jednak później sprawa ucichła. Wraz z kończącym się 2015 rokiem zapytano muzyków o postanowienia noworoczne i jak się okazało, najważniejszym punktem jest wydanie nowego wydawnictwa.

Perkusista Nathan Followill zdradził, że praca nad krążkiem już wre:

"

Właśnie zaczęliśmy preprodukcję kolejnego albumu w naszym studiu. Najważniejszą rzeczą w kalendarzu na 2016 rok jest zakończenie pracy nad płytą. Potem ruszy cała machina prasowa i promocja albumu. "

Wokalista Caleb Followill podkreśla, że kapela garnie się do tworzenia nowego wydawnictwa:

"

Ta część procesu sprawia nam przyjemność. Oczywiście wymaga to dużo pracy i czasami może być bardzo stresujące, ale jesteśmy w dobrym momencie i wszyscy ekscytujemy się faktem stworzenia czegoś nowego. "

Zespół chce nagrać krążek w Los Angeles, a nie w Nashville jak początkowo planował, bowiem według słów Caleba muzycy po prostu chcą zmienić otoczenie:

"

Nasze dwa pierwsze albumy nagraliśmy w Los Angeles, więc wracamy tam, by sprawdzić, czy to miejsce nas zainspiruje. Jeśli tak się nie stanie zawsze możemy wrócić do naszego studia w domu. "

Jakie jeszcze cele postanowili sobie muzycy? Nathan chciałby zrzucić parę kilo, ale mimo wszystko koncentruje się nad nowym wydawnictwem:

"

2016 rok będzie fajny z powodu nowej płyty i wszystkiego tego, co się z nią wiąże.  "

Wokalista natomiast podchodzi do tego pytania nieco inaczej:

"

Chciałbym móc bardziej cieszyć się z tego, co robimy i nie załamywać się z powodu przygnębiających momentów. Będę starać się być lepszym. "

Kings of Leon spędzi sylwester w Nashville, gdzie koncertuje w ramach imprezy Bash on Broadway. Jaka jest recepta na dobrą setlistę na taki koncert? Nathan zdradza prosty sposób:

"

Jesteśmy realistami i zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z 150 000 publiczności są oddanymi fanami Kings of Leon. Musisz zagrać utwory, które wszyscy znają, wrzucić do tego jeden czy dwa popularne covery. Ale też ważne jest, by te kawałki sprawiały nam frajdę. To są trzy zasady show.  "

Czekacie na nowości od Kings of Leon?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Kings of Leon